Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hova helyezed el addig a...

Hova helyezed el addig a madaradat, amíg a kalitkáját kitakarítod?

Figyelt kérdés
Kiengedném én a szobámba de akkor felügyelet nélkül kellene hagyjam,és félek kárt tenne magában vagy a berendezési tárgyakban.
2011. máj. 1. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekünk ki lehet venni az alját, és akkor a teteje marad, és a papagáj is bent marad, az alját addig kitisztítjuk, aztán vissza!
2011. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vagy varrjatok vászonzacskót, ami zsinórral behúzható (ilyet használnak a madárgyűrűzők), vagy kisebb kartondobozba tedd be, de annak lyukaszd ki a tetejét, hogy kapjon levegőt. Ha olyan a kalitka, hogy műanyag az alja, rácsos a teteje, akkor zavard fel a legfelső rúdra a madarat és emeld le a rácsot, tedd tiszta papírra. Vissza ugyanígy tedd.
2011. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és gyors válaszokat! (:
2011. máj. 1. 14:03
 4/11 tetris ***** válasza:
Én kiengedtem őket repkedni a szobában. Nagyon élvezték. Addig kitakarítottam a kalitkájukat. Utána nyitva hagytam nekik az ajtaját, és egy idő után maguktól szépen berepültek vissza a helyükre. ( hullámos papagájok )
2011. máj. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Beus35 ***** válasza:

Nekem levehető az alja.....

De amikor az egész kalitka le van zuhanyozva,

Nálam is addig szabadon vannak!

De nálam,ha otthon vagyunk,mindig szabadon vannak!!

2011. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha meg akarod szelídíteni vagy már szelíd akkor azt ajánlom hogy ne fogd meg ahhoz hogy dobozba tedd mert még annyira se fog benned bízni mint most. Inkább engedd ki és kérj meg valakit hogy figyelje amíg takarítasz de szerintem arra a pár percre magára hagyhatod.
2011. máj. 1. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyan madarat tilos kiengedni, amelyik még nem szelid, mert be fog szorulni szekrény és a fal közé, vagy nekirepül az ablaknak és megüti a begyét, elpusztulhat. A madarak NEM látják az ablaküveget, se a tükröt. Függönyre rákapaszkodnak, karnison sétálnak stb. Ha nincs lepkehálód, megfogni sem tudod.
2011. máj. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Beus35 ***** válasza:

Persze úgy kell kiengedni,hogy a baleseti tényezőket el kell hárítani!

pl:Ablak ne legyen nyitva!

szekrény mögé ne essen be stb.

Nekünk a szekrény mögött el van tömöszölve a biztonság miatt!

Nálunk tükrös a szekrény,de azzal nincs gond!

2011. máj. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

18:25

Tévedsz mert azok a balesetek amiket felsoroltál egy szelíd madárral is megtörténhetnek. Ha pl. valakinek soha nem szelídül meg a hullámosa akkor annak a szegénynek az élete végéig egy pl. 45x30x45cm-es kalitkába kell maradnia szerinted csak azért mert nem szelíd?

A vadabb madarakat is ki KELL engedni mindennap úgy ahogyan egy szelídet is(függönyök behúzva, ablak,ajtó becsukva, tükrök letakarva). A szekrények mögötti rést én nem tömöm be mert az eddigi(6) papagájaim közül soha egy se esett be sőt még a szekrény tetejére se nagyon mennek/mentek.

2011. máj. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja és miért kéne lepkeháló? Akár szelíd akár nem egy madár mindig visszamegy a kalitkájába enni,inni és ilyenkor rá lehet csukni az ajtót.
2011. máj. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!