Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A törpepapagájok mennyire...

A törpepapagájok mennyire szelídíthetőek?

Figyelt kérdés

És mennyi idő alatt?Vagy ez egyénfüggő? Van egy kb 5 hónapos törpepapagájom,kb 4 napja került hozzám,de elég távolságtartó,a kezemtől legalább is szinte pánikrohamot kap. Most azzal kísérletezgetek épp,hogy magam mellé tettem az etető és itatótálját,pont a kezem mellé,de már lassan 3 órája még mindig nem hajlandó ide jönni.Mindegy,a gyomra úgy is legyőzi. (: Szerintetek sikerülhet megszelídítenem?Mennyi időbe telhet(minimum)?

13/L


2011. máj. 4. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Törpék tenyésztésével foglalkozok, de akármennyit foglalkozok velük, nem szelidülnek. bár még fiatal fiókákat nem próbáltam, de szerintem ha 6-7 hetesen elkezded emelgetni meg az ujjadra rakni, megszelidülnek. de a beszéd az nagyon minimális. a 4 napos papagáj nem fog megtanulni semmit. mert még csak most került oda, és még fél a környezettől. minimum 2-3 hét. Nem tudom, hogy sikerül e mert sajnos nem olyan okosak:S:S
2011. máj. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hát igen feltűnt,hogy elég kis suta... (:

Hmm,remélem azért nekem majd sikerül megszelídítenem,végül is azért vettem meg,hogy a társam legyen... :S

Köszönöm szépen a válaszod,majd írok a fejleményekről(feltéve ha lesznek).

2011. máj. 4. 14:45
 3/18 A kérdező kommentje:

Na,jó hír,nem is olyan buta. Behajtottam a kalitka ajtaját,ő meg szépen kinyitotta és bement.Ennek most örülök,eddig elég kis hülyének tűnt.

Amúgy neked sikerült már legalább 1-et megszelídíteni vagy nem?

2011. máj. 4. 14:47
 4/18 A kérdező kommentje:

És ha igen ,hogy csináltad?Milyen természetű volt a madár?

Bocsi a sok kérdésért,csak nagyon kíváncsi vagyok. (:

2011. máj. 4. 14:49
 5/18 anonim ***** válasza:
első vagyok. sajnos nem :((((( amugy irhatsz persze :) nem rég foglalkozok velük. de mindent tudok.. bár nekem mág több évesek. most kotlanak. ha társnak kell és egyedül van könnyebb lesz a dolgod. nekem mind párba van
2011. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ez most kicsit elkeserített,de nembaj,nem fogom feladni. Szerintem egy 1 évig(minimum) próbálkozni fogok,és ha nem megy maximum elajándékozom,aztán veszek helyette egy vagy 2 hullámost. (:
2011. máj. 4. 14:59
 7/18 A kérdező kommentje:
Amúgy várom még a válaszokat,hátha van valakinek más tapasztalata is.
2011. máj. 4. 15:00
 8/18 anonim válasza:

Szerintem van rá esélyed, hogy megszelidítsd. Hiszen egyedül van és társra vágyik. minden papagáj unatkozik és szomorú egyedül. Egy másik kérdéshez írtam egy technikát amivel lehet próbálkozni: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1770086


Kezd azzal,ha ennyire vadóc még, hogy légy sokat mellette, hogy lássa nem bántod. Kezdhetsz lassacskán közelebb hajolni, a kulcsszó a türelem és a nyugodtság. Keress rá a latin nevére keresőoldalon és írd be videómegosztó oldalra, és akkor találsz olyan vidiket, ahogy simogatják őket, kézen ülnek...stb. lehet, hogy mind kézzel neveltek, de amelyik nem az azt is meglehet szerintem. én két hullámost is megszelidítettem már, szerintem a törpe is hagyja majd magát. Szegényt pedig ne ajándékozd el csak mert nem szelíd, légy türelmes és ne mondj le róla.:) Olvasd el amit a másik kérdéshez írtam. Sok sikert :)Beszélni nem tanulnak meg az igaz, de nem is az volt a kérdésed nem? :)

2011. máj. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó,sokat segítettél! (:

Bár nem volt szükségem napokra,csak órákra.Nagyon szépen haladok,a kezem 1-3 cm-erre volt csak a madártól,elmenekülhetett volna,de nem tette meg.

Később a kalitban a kezemmel odatartottam neki a kajás tálat,úgy,hogy lássa legalább 2 ujjamat. 10-15 perc múlva,félősen és kissé megszeppenve,de evett a tálkából,közben meg is dicsértem.Bár eszeveszettül elzsibbadt a karom de megérte,most nagyon jól érzem magam,hogy sikerrel jártam. (: Remélem 1 héten belül megengedi majd,hogy legalább hozzá érjek.

2011. máj. 4. 19:48
 10/18 anonim válasza:

örülök,hogy ilyen jól reagált, látod? aranyos madarak ezek.Próbáld közvetlenül a kezedből tyúkhúrral vagy háztartási keksszel kínálni hátha elfogadja. Kísérletezd ki mit szeret, próbálkozz gyümölcsökkel is. és azzal majd mindig le tudod kenyerezni :)

Én egy kékhomlokú amazont nevelgetek, segítek máskor is ha van kérdésed. Kíváncsivá is tettél, hogy milyen gyorsan fogad majd a kegyeibe, írj az emailemre ha kell esetleg tanács vagy megosztanád hogy haladsz, én is imádom őket :)

monaghan@freemail.hu

2011. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!