Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A törpepapagájok mennyire...

A törpepapagájok mennyire szelídíthetőek?

Figyelt kérdés

És mennyi idő alatt?Vagy ez egyénfüggő? Van egy kb 5 hónapos törpepapagájom,kb 4 napja került hozzám,de elég távolságtartó,a kezemtől legalább is szinte pánikrohamot kap. Most azzal kísérletezgetek épp,hogy magam mellé tettem az etető és itatótálját,pont a kezem mellé,de már lassan 3 órája még mindig nem hajlandó ide jönni.Mindegy,a gyomra úgy is legyőzi. (: Szerintetek sikerülhet megszelídítenem?Mennyi időbe telhet(minimum)?

13/L


2011. máj. 4. 14:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
első vagyok, szerintem is ha ügyes vagy sikerül. nem mondom hogy nem debiztos nem lesz olyan esélyes mint egy ara vagy ilyenek :) sok sikert
2011. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
MÉg mindig az első vagyok. töltessz fel képet?:) kiváncsi vagyok rá :)))
2011. máj. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 05-05 14:32

Köszönöm szépen az ajánlatot,ha kérdésem van akkor majd írok emailt. (: A fejleményeket inkább ide írom le,hátha más is kíváncsi rá. (:

Kedves utolsó,itt van a kép,nagyon szépecske ám a drága:

[link]


Amúgy rossz hírekkel kel szolgáljak. Elmentem a b.nőmhöz,úgy hogy másfél napig távol voltam a kis Totyikától.Ráadást a szüleim még bulit is rendeztek ami szintén kissé stresszes lehetett neki,bár a szobámban volt elzárva,de a zaj biztos nem tett jót neki. Mikor vissza jöttem sajnos azt kellett tapasztaljam,hogy ugyanúgy fél tőlem(vagy is inkább a kezemtől),mint mikor az első nap elhoztuk. Nem baj,nem adom fel,nem bánom ha előröl kell kezdeni a szoktatást. (:

2011. máj. 8. 19:17
 14/18 A kérdező kommentje:
A fénykép telefonnal készült szóval elég rossz minőségű,amúgy jóval élénkebb a madár színe. (:
2011. máj. 8. 19:19
 15/18 A kérdező kommentje:
Észrevettem,hogy érdekli az amit én csinálok,nagyon sokáig tud figyelni engem. Ma is amikor kiengedtem felült a kalitka szélére,amelyikhez a legközelebb ültem,és hosszú percekig nézte mit kutyulok össze a gép előtt. Azt is észrevettem,hogy remek utánozóművész. Ha felnézek a plafonra vagy akármerre, ő is rögtön odanéz,és utánozza a mozdulatokat amiket a fejemmel csinálok,pl ha oldalra billentem és ránézek ugyan azt csinálja,nagyon aranyos. (:
2011. máj. 8. 23:18
 16/18 A kérdező kommentje:

Bocsi,hogy ilyen sokat írogatok,de elég lelkes vagyok. xP

Képzeljétek,engedte magát megsimogatni,bár csak 2-mpig mert elrepült,de ez is remek eredmény, örülök a fejemnek!(:

2011. máj. 9. 12:51
 17/18 anonim ***** válasza:
Gyönyörű, sok sikert hozzá (am első vok) én is ilyet szerettem volna, csak én sose kapok :S
2011. máj. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszöni szépen. :P

Amúgy a szelídítés jól megy,már habozás nélkül megeszi a kezemből a fürtöskölest,közben néha még az ujjamba is bele-bele csíp,ismerkedik vele. (: Bár még nem engedi,hogy hozzá érjek,de ez is eredmény. :D

2011. máj. 25. 20:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!