Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mivel etessek egy kis verebet?

Mivel etessek egy kis verebet?

Figyelt kérdés
Találtam egy kisverebet.! A Feje még pelyhes, de már van tolla. Látszólag semmi baja nincs, de nem szeretném, hogy elpusztuljon. Valaki meg tudná mondani mivel etessem?A válaszokat előre köszönöm.!
2011. máj. 4. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Esetleg csontival nem lehetne? Mondanám,hogy keress neki apró kukacokat a kertben,de gondolom jobb dolgod is van annál. :)
2011. máj. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bányai Károly ***** válasza:
88%
búzadara, keménytojás fehérjéje apróra vagdosva, esetleg horgász-csaligiliszta aprítva. Fehérje viszonylag sok kell neki a növekedési szakaszban, meg adjál neki lenmagtöretet vagy napraforgómagot összetörve. Sótlant!
2011. máj. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előző hozzászólást még azzal egészíteném ki, hogy nagyon pépes legyen az amivel eteted és ne legyen hideg.
2011. máj. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fiókakorban kizárólag állati eredetű fehérjére van szüksége, a legjobb lenne, ha tudnál neki lisztkukacot, csontkukacot szerezni. Eső után könnyen gyűjthetsz neki gilisztát is. Egy csipesszel kell neki adni, az a jó, ha magától kitátja a száját a kaját követelve, mert akkor nem kell kifeszíteni a csőrét és beletenni neki.

[link]

2011. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Makaaaj válasza:

Szaisztok...hihetetlen vagy sem...én is ma találtam 2 kis verébfiókát...

Az egyik eszik rendesen, de a másik, nagyon nem hajlandó ugyan erre:(

szegénykének valószínűleg az egyik ujja is el van törve (nem bírja használni azt a lábfejét)

Mit tegyek? Hogyan tudom "megtömni"? Pépesre vágtam egy kis húst, apróra összetört natur napraforgó maggal és vízzel kevertem, de semmi...Már repkedni próbálnak, ebből arra következtetek, hogy annyira azért nem kicsik már (bár még zabolásak)

Nagyon örülnék egy kis segítségnek, nem szeretném, ha megdöglene a kis sánta. Hisz a sánta veréb is veréb

2011. máj. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18:17es vagyok

Neked is ajánlom a bemásolt linket.

Ami a lényeg: "A macskák számára készült konzervhús; a túróból, reszelt sajtból, főtt tojásból álló keverék; a forrázott lisztkukac; a nyers marhahús (elsősorban szív) az elsősegély jellegű madáretetés alapanyagai."

Tehát fiókakorban TILOS növényi táplálékkal, magvakkal etetni a madarat (kivéve galambfélék), mert belepusztulhat. Szerintem egyébként a legjobb rovarokkal etetni ha lehet, mert az számára a legtermészetesebb.

Ha nem akar enni, szét kell feszíteni, a hüvelyk és mutatóujjunkkal a csőrét, másik kezünkkel egy csipesz segítségével behelyezzük a táplálékot, elengedjük a csőrét és onnantól elindul a nyelési reflex. Persze figyeljünk, hogy ne adjunk neki túl nagy adagokat.

2011. máj. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekünk is vot kis verebünk, de sajos elpusztult, mi macskakajával etettük.(konzervvel)
2011. máj. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!