Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg az 1...

Hogyan szelídítsem meg az 1 éve együtt tartott hullámos papagáj páromat?

Figyelt kérdés
Nagyon nagyon félősek, ha benyúlok a kalitkába, azt se tudják, merre meneküljenek. Sosem voltak bántva, csak nem voltak szelídítve soha. Ha kint vannak a szobában, és feléjük nyúlok akármilyen lassan is, elrepülnek. Hiába kínálok nekik kaját, akkor is félnek. Hogyan fogjak hozzá a dologhoz? Mit csináljak?
2011. máj. 7. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ülj melléjük és beszélj hozzájuk halk,nyugodt hangon mindennap addig amíg azt nem látod hogy érdeklődnek irántad, figyelnek rád. Majd fogj meg egy fürtös kölest(a kalitkában ha van vedd ki) és a végénél fogva lassan nyújtsd oda a rácshoz és várj türelmesen. Beletelhet hetekbe is de egy idő után enni fognak belőle. Ha már mindig esznek belőle kezd el mindennap egyre közelebb fogni hozzájuk a fürtöst. Végül csak 1 fürtöt majd magot nyújts feléjük. Ha elfogadják akkor ugyanígy elkezdheted kalitkán belül is etetni őket(egész fürtöstől 1 szem magig). Ezután fürtössel megpróbálhatod rácsalogatni az ujjadra először csak az egyiket majd a másikat is.

A kézből evésnél és az ujjra állásnál ne számíts többre mert már nem fiatalok.

2011. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
40%
Szerintem az a baj, hogy párban vannak. Nem vágynak a társaságodra. ha egyedül lenne, akkor több esélyed lenne.
2011. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

nem a társaságom a lényeg, hanem, szeretném, ha nem sza.rnák össze magukat, ha a közelükben vagyok, és ha esetleg valami bajuk lesz, ne legyen kínszenvedés megfogni őket, mert az nekik is, és nekem is rossz. Sokkal jobb lenne nekem is meg nekik is, ha nem félnének tőlem.

Egyébként meg azért vannak párban, mert amikro vettem őket, még nem tudtam velük annyi időt tölteni, mint most, és ők különben is társas lények, együtt jobb nekik, mint egyedül, akkor is, ha sokat foglalkoznék vele

2011. máj. 9. 10:43
 4/5 Beus35 ***** válasza:

Vannak olyan hullámos papagájok,szerintem,amik nem szelídek!

Enyém se jön a kezemre,már 4 és fél éves,de közeledik felénk,figyel,meg lehet látni,hogy nekünk produkál!

Feléje hajolok,attól nem fél,pedig az arcom előtt van,kb.20cm-re!

Ez van...

De én szeretem.........

2011. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Beus35 ***** válasza:

És mikor repül,akkor is produkál:-)))

Van párja,na az se semmi!!

2011. máj. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!