Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Meg fognak barátkozni 3-asban...

Meg fognak barátkozni 3-asban a hullámos papagájaim?

Figyelt kérdés

2 már összeszokott: Csipi és Csőri: mindkettő lány. Tegnap hoztak egy hullámost, azt hitték a miénk szökött el és nem találták a gazdit, így befogadtuk, mert ha elengedték volna a szabadban, az egyenlő egy halálos ítélettel a számára.

Csőrike nem bántja az újoncot (Csiripnek neveztem el), tehát inkább barátkozós, szerintem jól kifognak jönni. Viszont Csipi egyfolytában üldözi és csipkedi őt. :( Nem tudom mi lesz ennek a vége. Csirip szerintem még fiatal papagáj lehet, mert kisebb tőlük és még nem látni egyértelműen fiú-e vagy lány (lánynak saccolom). Szerintem olyan 3 hónapos lehet. Csőri olyan 1 éves lehet, Csipike pedig olyan 2 éves lesz nemsokára.

Mi lesz ennek a vége? Ugye nem lesz baj és megbarátkoznak?


2011. máj. 9. 09:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
figyelgesd őket 1-2 napig. Ha lenyugszik, meg fog vele barátkozni, ha nagy hagyja békén, inkább tedd külön, mert akkro folyton csak piszkálni fogja
2011. máj. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, figyelgetem őket. Remélem megbarátkozik vele Csipi is, mert nem szívesen tenném őt külön ketrecbe. Szép nagy kalitkában vannak, 3-an kényelmesen elférnek, csak barátkozzanak össze, ha már így alakult.
2011. máj. 9. 09:26
 3/18 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim alapján úgy max másfél hónap alatt lerendezik a hierarchiát, és megnyugszanak. Volt már ilyenem nekem is, az újonc többnyire jóbarát lett a végén, de volt már olyan is,hogy a régebbi piszkálódó papagáj később sem szerette meg. De külön nem kellett tennem őket, kerülték egymás társaságát, nem aludtak egymás mellett és nem ettek egyszerre egy tálból, ennyi volt a következmény.

OFF: örülök, hogy van még ember, aki befogadja az elveszett madárkát:) Feldobta a napom:)

2011. máj. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: a fent leírt történet csak akkor következik be, ha van nekik ténylegesen kellően nagy helyük arra, hogy ki tudják kerülni egymást. Ha nincs akkora szabad, egyéni életterük, akkor csúnya veszekedések lehetnek a dologból. De ez nem rád vonatkozik, ahogy írtad, nálatok van hely a kalitban, csak a pontosítás végett írtam.
2011. máj. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Igen van nekik szép nagy kalitkájuk 3 ülőrúddal + hinta is van meg sok játék...stb. 3-an kényelmesen elférnek. Remélem Csipi meg fog barátkozni Csirippel mielőbb, nem jó bírónak lenni köztük. :)
2011. máj. 9. 14:27
 6/18 Beus35 ***** válasza:

Nyugi,meg fognak barátkozni!!

Társas lények!!

2011. máj. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Na ma már jobb a helyzet. :)

És Csirip is megszólalt végre, kezd oldódni a feszültség. :)

2011. máj. 10. 08:03
 8/18 Beus35 ***** válasza:
türelem a kulcsszó!
2011. máj. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Tegnap mégis külön kellett raknom az újonc Csiripet... mert Csipi nagyon bántotta. Egyfolytában repült utána és csipkedte. :( Nem tudom mikor rakjam vissza közéjük, félek, hogy valami baja lesz, mert Csipinek nem tetszik ő. :(
2011. máj. 12. 08:57
 10/18 Beus35 ***** válasza:
Lehet,hogy nem jönnek ki,sajnos van ilyen!
2011. máj. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!