Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért hintáztatja/remegteti...

Miért hintáztatja/remegteti állandóan a hullámosom a farktollait?

Figyelt kérdés
Vettem tegnap hullámospapagájokat. Az eyik az állandóan amikor ül remegteti a farktollait le-fel le-fel. Egyébként semmi egyéb baja nincs így ránézésre. Eszik, iszik, repked, ürüléke is normális állagú. Ja és annyit még, hogy tojó a madár.
2011. máj. 10. 09:57
 1/8 anonim ***** válasza:

A madarak a farktolluk le-fel (enyhe) mozgatásával egyensúlyoznak.

A többinél, vagy másiknál ezt egyáltalán nem tapasztalod? Vagy ez már túlzás ahogyan ezt teszi?

2011. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy egészséges madár nem billegteti a farktollát. A farktoll billegetése erőlködésre utal. Ha nem látszik rajta semmi akkor levegővételnél erőlködik(nehezen tudja venni a levegőt). Én a hulámosomnak mikor ezt csinálta egy kalcium,ásványianyag pótló és légzésjavító fehér kavicsot adtam amit kereskedésben lehet venni vödörben.
2011. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

Az előbb siettem, most pontosítok egy kicsit.

Egy minimális szinten mozgatják a farktollukat egyensúlyozás céljából, viszont ha ez már több annál, akkor valóban valami betegségre utal. Bár ha nem látsz rajta semmit az még nem azt jelenti, hogy légzési nehézségei vannak. Sok ezer más baja is lehet, pl. a madár is lehet férges, mint a kutya.

Szóval ha sokkallod a kilengést, akkor az állatorvos a legjobb. Majd ő megmondja a tutit.

2011. máj. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit sokallom nála igen. Féregre gondoltam egyébként én is (kinti röpdében voltak). Kapnak most egy jó kis fokhagyma kivonat kúrát. Ártani nem árt és remélem használ is.
2011. máj. 10. 16:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Amikor szexelhetnéke van a tojónak, akkor is mozgatja a farkát, sőt az egész teste egy ívbe rándul, tehát a fej, hát és farok vonala homorú lesz. A szeme pedig bekarikásodik.
2011. máj. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TasTóbiás ***** válasza:

Légzési nehézség!!!! De nem feltétlenül betegségtől. Az én papagájom is ilyen volt, aztán rohantam ide kérdezni mert biztos beteg.... még dokinál is voltam.

Az enyém még reszketett is.


Aztán kaptam egy választ amit elmondok énis:

figyeld meg hogy mennyire váltod ki TE vagy az uj környezet ezt. Mikor stressz alatt van nehezebben veszi a levegőt, esetleg reszket.


Az enyém ugyanezt csinálja. Csak mostmár annyira megszokott, hogy nem reszket, de mikor közelbe vagyok ugyanugy mozgatja a farkát, főleg ha hirtelen mozdulatot teszek. És ha vendég jön, akkor ráadásul reszket is.


Figyeld meg, hogy nyugalmi állapotban is csinálja-e.

2011. máj. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Arra is gondolj, hogy akkor billegteti, amikor közeleg a tojásrakás is. Én pont kb 4 napja vettem észre a hullámos tojómon, és tegnap lett is egy tojás.. :)
2011. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 jezusvisszanezram válasza:

Kedves Kérdező!

Ugyanezzel a problémával fordultam egy madarász bácsihoz. Azt mondta, hogy ivermectin nevű atkaölőszerből kell a nyakára kettőt (nem többet!) csepegtetni. Ha ez megtörtént, meg kell erősíteni az immunrendszerét mindenféle étrend-kiegészítő vitaminnal, friss gyümölcsökkel és tyúkhúrral. Elmondása szerint a probléma eredete, hogy az atkák a begybe és az egész légzőrendszerbe bekerültek és ezért légzési nehézségei vannak a billegő madaraknak. Ha ez a probléma hosszabb ideje tart, észrevehető a madáron: meszes csőr, csapzott tollak és hangos levegővétel. Mindezek mellett érdemes azonnal elmenni állatorvoshoz.

2016. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!