Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Így meg lehet szelídíteni 3...

Így meg lehet szelídíteni 3 hullámos papagájt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kinyitottam a kalitka ajtaját. Ha akarnak, kijöhetnek. Érdeklődni fognak felém, ha kint vannak? Ki mit tapasztalt?

És vissza mennek maguktól a helyükre? És egyáltalán, ki fognak-e jönni maguktól? Nem fognak beesni a szekrény mögé? Az ablakon a sötétítőt behúztam, hogy ne menjenek az ablaknak. A tükörnek nem fognak nekimenni?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 16. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom ha többen vannak, egymással vannak elfoglalva. Annyira nem érdeklődnek az ember után. Nekem egy kézzel nevelt papagájom van, itt kelt ki nálam, na az ha kiengedem mindenhová követ, a vállamon ül, vagy a kis farúdon mellettem, vagy a földön totyog utánam..:) Este pedig magának visszarepül. Neked így hogy 3 an vannak, kicsit nehezebb de sok foglalkozással megszelidíthetőek. Kis csemegékkel, érintéssel stb... Baleset érheti őket, igen ezekkel jó vigyázni. Tehát a tükröt letakarni, ablakot becsukni, függönyt elhúzni, amit leverhet elrakni, lyukakat lefedni ne essen bele semmibe stb.. Üdv.
2011. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ki fognak jönni maguktól. Érdeklődni nem hogy nem fognak irántad de még félni is fognak tőled. Vigyázz a bútorok semmiképp sem legyenek veszélyeztetők a madár számára, ha nem tudsz biztonságot teremteni, inkább ne engedd ki őket. Olvasgass neten papagáj tartásról, vagy könyvekben. Beleszoksz, ne aggódj. Eleinte nehéz lesz nagyon, hogy mit hogy kell de ha türelmes vagy meg fognak szeretni a madaraid! :)
2011. máj. 16. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon figyelik a kinyitott ajtót. :)

Hát pontosan azért nyitottam ki, hogy hátha így érdeklődni fognak irántam is, hogy ne csak egymással legyenek elfoglalva. :)

Az egyik nem nagyon fél tőlem, mert ő kb. eleinte 1 évig egyedül volt, de az ujjamra nem áll rá. Viszont ő így is érdeklődik irántam, hogy többen vannak. Amikor odahajolok hozzá, akkor közel jön az arcomhoz és a hajamat igazgatja. A másik oda mer jönni amikor adom neki a salátát (ő pár hónapja van) a harmadik pedig 1 hete van köztünk (ő még nagyon kis fiatalka).

2011. máj. 16. 14:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem van esély rá, hogy megszelídüljenek,szerintem nagyon jó eredmény az amit leírtál. (: Azért ne várd,hogy kezesbárányok lesznek...
2011. máj. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Aki régebben velem van, ő már a számra puszikat is adott az előbb. :)

Ő mindig érdeklődik felém. Nem változott meg amióta vannak társai, ugyanúgy szeret engem. :)

Amúgy mind3 lány.

2011. máj. 16. 15:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem 11 huli volt egy volierben bent a lakásban, és kijöttek maguktól, sőőt, vissza is tudtam rakni őket :) Igaz, ők nálam keltek, de nem voltak valami nagyon kezesek. Ha nem akarnak sehogy visszamenni, tegyél a kalitka ajtajába - persze belülről - fürtöskölest, és majd az becsalogatja :)
2011. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!