Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nekem van egy nimfa papagájom...

Nekem van egy nimfa papagájom próbálom magamhoz szoktatni de sokszor megcsíp hogy szoktassam magamhoz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig te etesd és itasd, hogy megszokjon. Ha még csak pár napja van nálad, akkor ezen ne is csodálkozz.

Kerüld a közelében a hirtelen mozdulatokat, figyelj rá, etetés előtt mondjuk tegyél a kezedbe magokat, és tartsd elé.

Jutalom, rengeteg odafigyelés és idő kell hozzá.

2011. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én az első pár napban nem nagyon közelednék, ha ilyen. Előbb szokja meg a környezetét, a hangotokat, a lakás zajait. Ha ezt megszokta, és bátran mozog a kalitban, nem fél ha elmentek mellette, utána ülj le a kalit mellé, és besézlj hozzá, halkan, megnyugtató hangon. Ha már nem fél így sem, rácson keresztül adj neki előbb fürtöskölest, almát, amit tudod , hogy imád és nem tud neki ellenállni. Ha ez is megy, akkor nyisd ki a kalit ajtaját. és onnan próbáldmeg. Lényeg a fokozatosság. Ha látod, hogy fél, és elsöpör a kalit belső felébe, csukd be az ajtót és menj hátrább, és beszélj hozzá. Meg fog szelidülni, hidd el. 20 madaram van és a többségük szelíd, kézből eszik, stb. Türelem :) Ha ezt a szabályt betartod, hogy fokozatosság és a madár fél, ott hagyod kicsit, rövidesen a kezedre is rá fog ülni. A takarításokat, etetést itatást pedig nem gyors, hanem lassú, nyugodt mozdulatokkal csináld, hogy attól se ilyedjen meg.

Sok sikert a madarászáshoz!

2011. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 gfero ***** válasza:
ne erőszakoskodj vele és ne nyomulj had hogy ő közelítsen és legfőképpen ne fogd meg mert nem szeretik.fürtös kölessel próbálkoz hogy hozzád jöjjön
2011. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az én véleményeim szerint nagyon sokat etesd hogy lássa hogy te vagy a gazdija , vegyél neki magokat mármint napraforgómagot és etesd a szádból vagy a kezedből... és igy megfog szelidülni :) Én is igy csinálom és már nekem a 4 papagájomból 2 már szelíd :)
2011. jún. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Leonaprofi válasza:
A helyzet az, hogy lehet tippeket adni ilyen helyzetben, de próbálkozz nyugodtan egyéni módszerekkel és tempóval, így a madár is jobban csiszolódik hozzád. Csípés és csípés között is van különbség, ha sarokba szorul és megijed akkor bizony nagyot és erőset tud csípni, ha "csak" a területét védi, esetleg játszik akkor inkább csipkelődik. Sokan emlegetik a türelmet, ami jó dolog, ha van az embernek, de például én is rosszul állok ezen a téren. Sokáig egy utcán talált ás befogadott hullámos papagájom volt, aki már az első nap az ujjamra merészkedett, gondolom kézhez volt az előző helyén is szoktatva, na ő igazi családtaggá vált, a lakásban főként a Beagle kutyám hátán közlekedett. Sajnos ő jó pár év után elpusztult, így egy hete van egy fiatal lány nimfám, akivel lassacskán alakul a kapcsolat. Még többnyire tart tőlem, hajlamos fújni, csipkedni, de csak egszer csípett belém erősen, amikor bepottyant a szekrény mögé és próbáltam kibányászni. Az első 1-2 napban főleg a kalitka oldalához lapulva üldögélt, vagy 4 méter magasan a karnison, de aztán egyszecsak a munkaasztol melletti állólámpára telepedett. Nálam ezek voltak a fő lépcsőfokok: ujjra rámászás és üldögélés, kézből evés, vállra pakolás, ma pedig már némi csipkedés után "hajlandó" volt eltűrni némi nyakvakarászást is. Szóval kitartás, sok szeretet és finom kaják...:)
2011. nov. 25. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!