Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Repülnek a libák? Vagy csak a...

Repülnek a libák? Vagy csak a vadlibák?

Figyelt kérdés
2011. máj. 24. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A házi liba sosem fog úgy repülni, mint a vadliba. De annyira tud, (ha van helye) hogy 2-3 méter távolságot, a földtől kb. 30-50 cm magasságban megtegyen a szárnyát csapkodva. Ezt általában akkor teszi, ha megijed valamitől, vagy valaki meg akarja fogni.
2011. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A házi liba túlságosan el van hízva a repüléshez. Pár métert képes megtenni legfeljebb mint a tyúkok. A hizlalt liba meg semennyit, az még menni se bír nagyon.
2011. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Háziasítottak nem!
2011. máj. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia!


Amikor kicsi voltam, nagymamám tartott házi libákat-fehéreket. Én vittem ki őket az árokpartra mindig, és elrepültek általában az utca végéig! Úgy kellett utánuk rohannom, mert ott már a cigánytelep kezdődött, és mindig féltem, hogy befogják őket.

Hiába vágtuk a szárnyukat-a tollat csak persze :)).


De ők nem tömöttek voltak, sima baromfiudvari fehér libák.


Úgyhogy cáfolom azt, hogy nem tudnak repülni-igenis tudnak, legalább 50 métert, és nem 30 cm magasan!

2011. máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
az előttem lévőnek igaza van.. a házi liba is tud repülni, nem kitartóan, de egy bizonyos ideig elsiklik.. ha megijesztik, önkéntelenül is felemelkedik.
2011. máj. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs felhizlalva tud.

Én láttam olyan videót,hogy kakasokat repülésre edzettek:)

2011. máj. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De bizony, hogy tudnak! Legalábbis némelyik! Mert gyermekkoromban olyan 14 éves lehettem, amikor elrepültek a vadludakkal! Ez nem hazugság! Higgyétek el! Esküszöm!
2012. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudnak repülni, 2-3 méter magasan,15-20 metert ( mint a tyúkok) ha fél vagy kergetik.
2016. márc. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!