Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Párnapos kis csirkét hogyan...

Párnapos kis csirkét hogyan tudnánk etetni?

Figyelt kérdés
Most kelnek a madaraink a keltetőböl és a kotlós nem fogadja el őket.Amíg nem szerzünk másikat addig hogyan tudnánk etetni és itatni őket 2 naposak és maguktól még nem nagyon megy nekik.És mivel?
2011. máj. 25. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:

nem kell nekik kotló, felnőnek anélkül is.

mi úgy szoktuk, hogy amikor kikelnek két nap után, vagy másfél, akkor lehet elkezdeni etetni őket.Beteszed egy dobozba őket, és csirketápot szórsz rájuk, és lecsipegetik egymásról, vagy beteszel kis lapos tányérba csirketápot, és úgy csinálsz az ujjaddal, mintha csipegetnéd, rögtön oda fognak szaladni, és utánoznak

.Arra figyelj, hogy mindig letakarva, mondjuk egy rossz pólóval, vagy pulcsival tedd őket éjszakára meleg helyre.Itatni meg úgy kell, hogy oda tesszed a vizet, és megfogod a csirkét, és óvatosan belenyomod a csőrét, hogy igyon, párszor megcsinálod, tudni fogja.

2011. máj. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gazdaboltban van csirkeitató, Táposnál meg naposcsibe táp.
2011. máj. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kell őket etetni és itatni.

A természet megoldja - ha nincs kimondott csibeitatód, egy margarinosdoboz fedelébe vágsz 2cm átmérőjű lyukakat, azon át isznak, de nem esnek bele.

Etetésnél fontos a fehérje, ezért búza- vagy kukoricadarát fölözött tejjel vagy íróval keverj be morzsalékosra, tehetsz hozzá túrót és nagyon apróra vágott zöldet. Napi 1-2 főtt tojás összemorzsolva is remek.

Persze az "ideális" az indítótáp, de azt sokszor bajos beszerezni, ha nem vidéken vagy.

2011. máj. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Emily00 válasza:
hát ha kis csirkéről van szó ők tudnak maguktól is enni. de néha meg kell nekik mutatni h mi micsoda. mondjuk óvatosan a csörét a vízbe nyomod úgy h ő észrevegye h azt le kel nyelni de ha ez még nem jó akkor csepents neki az ujjadról a csőrére és akk tuti h lenyeli ha a szájába folyik. ha etetni akarod én először mindig egy kicsit az ujjammal kopogtattam ott ahol van a kaja és ő erre felfigyel... rem tudtam segíteni:)
2011. máj. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ugy van ahogy leirták, de a táp hellyett én darát szoktam adni nekik. az is tökéletes, sőt jobb, mert akkor nem szoknak rá a tápra.
2011. máj. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Már volt 2 elhullás és megijedtünk hogy mi lesz velük.Reméljük elkezdenek enni:)
2011. máj. 25. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!