Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék madarat tartani,...

Szeretnék madarat tartani, ugyanakkor sajnálom őket kalickába zárni. Szerintetek?

Figyelt kérdés
szóval a madarak olyan jó fejek, nagyon bírom őket! de nem szenvednek igazából a kalickában? jó az nekik hogy be vannak zárva? már rég vettem volna papagájt, de mindig ez tart vissza, hogy én is a kínzója leszek. nagyon szeretem az állatokat, csak akkor vennék madarat, ha tudom, hogy ő is szeretni fog engem! sajnos madárházra nem lenne pénzem, így max valami bazinagy kalickát vehetnék neki. madártartók, mi erről a véleményetek?
2011. máj. 27. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
ha tudsz, vegyél nekik röpdét, az tökéletes
2011. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem, amióta az eszem tudom, voltak papagájaim. Ha foglalkozol velük, "munkát" adsz nekik (játékot, taníthatsz nekik dolgokat, értékelik nagyon), kiengeded őket naponta repülni, akkor nem lesz probléma:) De a legkisebb papagájnak is nagy kalitkát vegyél, mert, ha suliba, vagy dolgozni mész (nem tudom, hány éves vagy), legyen elég helye.

Arra, hogy szeretni fog-e téged, garancia nincs, igazából az papagáj természetétől (mindannyian egyéniségek), a te természetedtől és türelmedtől, valamint a környezettől függ. Nem változó körülmények közt volt papagájom, aki infarktust akart tőlem kapni, és olyan, akivel focizni is tudtam, és a vállamon érezte magát a legjobban.

2011. máj. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vegyél pontheggesztett dróthálót, egy négyzetméter kb 500Ft. Szobai röpdének ami kb 2m magas 1 m széles, 3m hosszú, fa keretre rá kötözöd, olcsón megvan.


Min. párban tartsd őket.

2011. máj. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is most gondolkodom papagájvásárláson, sok emberrel beszélgettem a témában, a legtöbben azt mondták, hogy egy jól tartott, jól lemozgatott papagáj esetében a kalitka nem börtön, hanem egy nyugis menedék ahová el tud vonulni. Ha eleget röpteted és foglalkozol vele, nem lesz gond szerintem.
2011. máj. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó kommentelőnél a pont:) Egy igazán "átdolgozott" nap után szó szerint vágynak a kalitkára. Az enyéim konkrétan naponta háromszor sziesztáznak: délben, 4 körül és sötétedéskor maguktól mennek a kalitba pihenni és aludni.
2011. máj. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szeretik az otthonukat a kalitkát. Az én egyik papagájom amikor kijött a szobába, akkor is mindig a kaltikája tetején szeretett lenni leginkább. Meg igen, maguktól a helyükre mennek.

Vegyél vagy 2 papagájt és egy nagy téglalap alakú kalitkát, amiben legalább 3 ülőrúd legyen és egy hinta. Néha pedig hagyd majd nyitva a kalitka ajtaját és ha kedvük van, akkor a szobában is szabadon lehetnek. Én így csinálom.

2011. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat! Nagyon sokat segítettek! Közben a parrotland-en is találtam egy ezzel a kérdéssel foglalkozó bejegyzést, úgyhogy ennek, és természetesen nektek köszönhetően teljesen megnyugodtam! Szóval most el kell kezdenem a megfelelő környezet kialakítását, és aztán jöhet a kis tollas :)
2011. máj. 28. 18:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nimfám van.

Szinte egész nap kint vannak a szobában.

Repülnek ide oda nagyon élvezik:)

Enni inni,pihenni,aludni járnak be a kalitkába:)

2011. máj. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!