Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik jobb a papagájnak? Az...

Melyik jobb a papagájnak? Az újdonság varázsa, vagy a megszokott kényelem?

Figyelt kérdés
Szóval.. Érdemes néha, mondjuk félévente átrendezni a kalitkájukat, hogy legyen változatosság, új problémák, amiket megoldhatnak és gondolkodniuk kell, hogy jutnak el mától x-ből y-ba, újra felfedezhetik a helyet, és nem lesznek unalmasak a hétköznapok egy darabig, vagy az a jobb, ha a kalit a megszokott otthonos nyugalom szigete, ahova repülés után visszatérve mindennek úgy kell lenni, ahogyan régen volt, és akkor érzik jól magukat, ha az nekik egy fix pont?
2011. máj. 28. 12:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Érdemes átrendezni mert ha nem változik semmi a kalitkában egy idő után megunják és unatkozni fognak egy olyan kalitkában is ami tele van játékkal.

Én minden hétvégén kiveszem a kalitkákból a játékokat és mindegyikbe másikakat teszek vissza hogy ne unják meg őket. A kalitkákat pedig 1-2 havonta átrendezem.

2011. máj. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a játékokon lehet variálni rengeteget, és jót tesz nekik az újítás. Én mindig veszek nekik újabbnál újabb, szebbnél szebb játékokat. Már most megint ideje lesz kicsit újítani, venni fogok megint újakat. Először mindig csak távolról figyelik, és van amelyik eleinte fél is tőle...de hamar megszokják és elkezdenek játszani mindennel. :) Szeretek nekik játékokat venni.
2011. máj. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Új játékokat tőlem is kapnak, sőt, én is készítek nekik fából, vagy zsinegből:) Csak az alapokat nem mertem eddig megváltoztatni: kaják helye, az alvóhelyük, stb, mert, mikor hazahoztuk az újat, és ezzel együtt kalitkát váltottunk, úgy tűnt, mintha zavart lenne a régi (majd egy napig nem láttam, hogy odamenne az itatóhoz). Az új meg a kereskedőtől elhozás miatt "sokkolta" magát:) De ez nagy változás volt mindkettejüknek: új, nagyobb kalitka, a játékok, ülőbotok teljes lecserélése, új társ, új hely a lakáson belül is... értitek..


Köszönöm a válaszokat!:)

2011. máj. 28. 15:13
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi eddig még nem változtattunk meg nála mondhatni semmit. Max annyi, hogy a szedett füvet hol ide, hol oda kapja ill. a vitaminrúd, fürtös köles helye szokott változni. Se a sima etetőjét, se az itatóját nem tesszük máshová, mert úgy vettük észre nála még kicsiként, hogy ha számára nem tetsző helyen van, akkor inkább koplal, szomjazik. Örülünk, hogy vére megvan minden ilyennek az általa is elfogadott helye.
2011. jún. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!