Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagáj intelligensebb,...

A papagáj intelligensebb, mint egy macska/kutya?

2011. máj. 30. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne okosabb? A kutyák is elképesztő dolgokat tanulnak meg (teszem hozzá ugyanezzel a klikkerrel amit a pasi is használ a madárhoz), a macskáknek meg a jelleme olyan hogy önálló, nem az eszükkel van baj.
2011. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hasonló trükk-kombinációkat a kutyáknak is meg lehet tanítani. Szerintem az intelligencia nem (csak) attól függ, hogy milyen trükköket képes megtanulni az adott állat.
2011. máj. 30. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nos ez egy nehéz kérdés, tény h a papagáj nagyon okos, de a kutya is, sőt speciális módszerekkel a macska is szinte bármire megtanítható...jó nem házat építeni, de értitek, mire gondolok...
2011. máj. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Kétlem, de azon már érdemesebb elgondolkodni, hogy egy holló intelligensebb-e.
2011. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
v azon h a delfinek intelligensebbek-e nálunk?:D
2011. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Aha, persze. De a giliszta és a százlábú még a papagájnál is okosabb.
2011. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A kutyánál látványosabb, illetve könnyebb eredményt elérni, mint egy madárnál vagy egy macskánál. Ezek sem lehetetlenek. Saját tapasztalat is és egy rakás videó igazolja, többek között amit belinkelt a kérdező.
2011. máj. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A kutyák,macskák az ösztöneiket követik míg egy papagáj mindig azt csinálja amihez épp kedve van. Tehát szerintem ilyen szempontból(önálló gondolkodás) okosabb egy papagáj. De olyan szempontból hogy melyik mit tud megtanulni egyformán okosak.
2011. máj. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szerintem nincs értelme az összehasonlításnak. Ahogy az embereket sem hasonlítjuk a kígyókhoz, úgy ők is külön fajt képeznek, nincs értelme. Inkább annak hogy a madarak, vagy kutyák közt melyik a legintelligensebb, az már jobban mérhető. Egyébkánt én papagáj párti vagyok :)) (az viszont biztos hogy a papagájok be tudják csapni a kutyákat
2011. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!