Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A selyemkakasomat, hogyan...

A selyemkakasomat, hogyan szelidíthetem meg?

Figyelt kérdés

Van egy selyemtyúkom és egy selyemkakasom.

De a kakas mindig meg akar támadni oldalazó lépésben, ráadásul kerget és ugrál is.


2011. jún. 2. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne nagyon próbálkozz vele, az ilyenekkel nem sokmindent lehet kezdeni.
2011. jún. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztosan tündéri lehet! :)))

Nekem egy japán párom volt egyszer, a tyúkkal a kotlás alatt fogadtattam el magam, mire kikelt a csibéje teljesen szelíd volt, a pici pedig még a karomra is felült ha kitartottam neki. A kakas eleinte nagyon félt tőlem, de mivel a tyúkocska közelében akart lenni, és az az én közelemben volt, egy idő után "megbékélt" a helyzettel. Viszont sosem lett annyira szelíd mint a tyúk vagy a csibe. Csak megtűrt.

2011. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A lényeget lehagytam: ha sokat vagy a közelükben, egy idő után biztos meg fog szokni, és nem akar majd megtámadni! :)
2011. jún. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Van egy rossz hírem, sehogy...

Mi selyemtyúk tenyésztők vagyunk...,imádom őket én is mindig szeretgetem a tyúkokat,nagyon szelídek.A kakas csak a tyúkját védelmezi tőled, ez benne van a génjeikbe, nem fog megszelídülni, meg tudod fogni, simogatni, de továbbra is neked támad, bármelyik pillanatban.

Mi kicsi koruktól köztük vagyunk, és még kicsi nem tudni melyik milyen nemű és mégis ha nagyok lesznek a kakas vérmérséklete igencsak megnő...

2011. jún. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Valószínűleg tényleg csak a tyúkot védelmezi.

Folyton támadni akar.

2011. jún. 8. 16:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!