Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Verebet tarthatok otthon?

Verebet tarthatok otthon?

Figyelt kérdés

a veréb a kedvenc állatom és szeretnék otthon...

lehetne kailkában tartani

?


2011. jún. 3. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát jó nagy hatalmas, minimum 1,5-2 köbméteres kalitkába igen.

De védett állat, csak szólok, így nem lehet tartani elméletileg...

2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább csinálj madáretetőt és szoktasd oda őket azzal,mert ők vadállatok,fogságban nem lenne valami szép életük.



és nem akarok hülyeséget mondani de valaki azt mondta nekem hogy védett állat lett. (bocs ha nem igaz,csak hallottam)

2011. jún. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy fogságban megélne.
2011. jún. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt verebem... Volt egy fészek a kertem végében, és a szomszéd dög macskája megette a szülőket, csak egy tojás maradt. Beraktam a papagájom kalitkájába, mindenféle hősugárzót meg egyebet vittem, meg segített egy kanári tenyésztő ismerősöm is... Aztán a tojás kikelt, etettem mindenféle táppal a kis csúfságot, aztán megnőtt nagy verébbé, és a kanáritenyésztő ismerősömmel eldöntöttük, hogy szabadon engedjük. Kinyitottam a kalitkát, az ablakot, a veréb meg kirepült. Öt perc múlva ott ült az ablakban. Onnantól kezdve bármikor kiment, 1-2 órán belül hazajött... Nagyon szerettem, csak hát a veréb is halandó.
2011. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

de jóóó történet...

Kár hogy nem videóztad....

2011. jún. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Két okból nem tarthatsz otthon verebet. Egyrészz azért, mert védett, másrészt meg nem viselné el a fogságot egy kicsi kalitkában, és nagyban sem hiszem, hogy különösebben jó háziállat válna belőle, maximum túlélne, de nem lenne normális élete.
2011. jún. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mivel már védett, ezért a befogása és engedély nélküli tartása bűncselekmény.
2011. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A válasz írója 65%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 22:45


Nem tudtam volna videózni... Több, mint 30 éve történt, és még nem volt videó kamerám... De egy pár fényképem van valahol...

2011. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
En mostalatam eg kisverebet, nagyon apro fel fogom nevelni, es ha ugyvan akkor igyis hozzamszokik es nem megy sehova :) ma reggel talatam, talan ejjel kelt ki, mert meg tenyleg iszonyatosan kicsi.
2011. jún. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!