Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Én vagyok a kacsamama? Mindenh...

Én vagyok a kacsamama? Mindenhová jön utánam, miért nem érdekli a többi kacsa?

Figyelt kérdés
Kikeltek a kiskacsáim. Tegnapelőtt. 10-en vannak, egyikük kis esetlen volt, nem is foglalkozott vele se az anyja, se a többi kiskacsa. Behoztam, megszárítottam. Eszik iszik, első nap nem tudott járni, gyenge volt. Tegnapra teljesen jól volt. odaraktam a többihez, de nem is foglalkozik velük. Csak sipog, de nagyon, és szalad utánam. Itt van az ölemben. :D de nem nőhet fel itt bent. Akár mit csináltam,nem hajlandó ott maradni. Kiszökik, beszorul. Ha otthagytam, mire kimentem, megint csak sipítozott egyedül, kiszökött. Hogy szoktassam a többiekhez?
2011. jún. 10. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Azért nem foglalkozik vele az anyja mert sajnos ő selejt lett.

Ez olyan mint az embernél a fogyatékosság csak mi nem hagyjuk megdögleni hanem éltetjük őket. Sajnos.

2011. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na jó, de már a többi sincs az anyjával. De ez a kis sipi még a többiekkel sem marad. Csak akkor, ha én is ott ülök velük. :D Ha én eljövök, szalad utánam, esik hasra annyira rohan, és sipít.
2011. jún. 10. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:

A nagymamámnál egyszer egy csirke volt ugyanilyen.

Valami rendellenességgel született, az egyik lába egy kicsit rövidebb volt, és nagyon picike maradt felnőtt korára is. A többi tyúk mindig bántotta, ez pedig állandóan a nagymamám sarkában volt. Egy ideig bent is aludt az ágya mellett, ééééés szobatiszta volt! :D

Aztán a nagymamám ki akarta szoktatni a többi csirke közé. Egyik reggel amikor jöttek ki az ólból, az egyik csirke ráugrott, és a picúr nem élte túl :'((((

2011. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
jAJJ,úgy sajnálom,biztos kicsi és esetlen.Semmiképpen se hagyd hogy meghaljon!Inkább csinálj neki külön helyet,vagy nem tudom..
2011. jún. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem. Nincsen semmi baja. ugyanolyan, mint a többiek. Csak, amikor kikeltek, az anyja nem várta meg, hogy rendesen felszáradjon, már hívta maga után őket, ez az egy, aki utoljára kelt még nem bírt annyit menni. De már teljesen jól van. Semmi nincs vele. Én is kérdeztem nagymamámat, azt mondta mivel én foglalkoztam vele először, azt hiszi én vagyok az anyja. :)Pedig azt hittem jobb lesz neki a többi kiskacsával. most van egy doboza, itt lakik a nappaliban. :D míg nincs megoldás.
2011. jún. 10. 14:34
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan. Azért megy utánad, mert te vagy az első élőlény, akit követni TUDOTT. Az anyja hiába hívta, ha gyengébb volt a többinél, nem működött még nála a követési ösztön. Ez annyira erős a kiskacsánál, kislibánál, hogy kelés után, szinte az első mozgó tárgyra, vagy élőlényre képesek anyjukként tekinteni. Náluk ugyebár nincs szoptatás, tehát ez a reflex kimarad. Láttam már filmet kiskacsáról, amelyik pöttyös labdát, macskát, és persze embert is követett kitartóan, mert őt látta meg először. Nekünk is volt ilyenünk, ugyanilyen gyenge kelésű kis ügyetlenke, akit aztán nem lehetett leválasztani a lányomról.

Nem tudsz mást tenni, mint rendszeresen kivinni a többiek közé, és elücsörögni egy darabig mellette. Így lát téged, de látja a testvéreit is vígan futkosni, enni, inni. Ez elég nagy csábítás, hogy ne üljön a szoknyád mellé. Ha kicsit megerősödik, nem lesz már ennyire (pót) anya függő, lassan visszaszokik majd az övéi közé.

2011. jún. 12. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Próbálom szoktatni a többiekhez. kicsit odébb is megyek, hogy ne lásson, akkor is ismerkedik, de úgy láttam egyszer-egyszer, hogy a többi bántja. Ha le is kuporodtak pihenni, a többi elvonult, összebújt, ez hiába ment oda, addig ficánkoltak, hogy különtolták.

2011. jún. 12. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!