Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hány naponta tojik egy brahma...

Hány naponta tojik egy brahma tyúk?

Figyelt kérdés
Kevesebbet, mint egy tojótyúk?
2011. jún. 13. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Mivel a tyúkoknál a tojás a szaporodáshoz kapcsolódik, a költési időszakban nyilván a brahma tyúk is naponta tojik. A "közönséges" tyúkoknak általában tojótápot adnak a reproduktív életszakaszban. ( Ez általában kb 2 éves korukig tart.) Ha egyébként is egészségesek, és jó körülmények között élnek, akkor ilyenkor naponta egy tojást tojnak. Szerintem ettől a brahma tyúk sem tér el lényegesen.

A 2 évesnél idősebb tyúkoknál 2-3 naponta várható tojás, igaz, hogy ilyenkor már nem nagyon szokás tojótápot adni, mert nem növeli lényegesen a tojáshozamot.

2011. jún. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

úgy érzem, az előző kommentelő pontatlan választ adott. Én brahmákat tenyésztek.

Típustól, és kortól függ. az 1 éves brahma tyúk tavasszal 3 napból 2x is tojhat, de ennél többet nem sűrűn. amikor bejön a kánikula (július) a termelés lecsökken, vagy leáll. Ősszel egyes tyúkok újra tojnak, de van olyan, amelyik nem. Minél idősebb egy tyúk, általában annál kevesebbet tojik. Brahmáknál általában 3 éves kor után kell selejtezni a tyúkokat, de a kakasokat csak 1 évig lehet tartani. bővebb infót az e-mail címemen kaphatsz: punkrockhero@freemail.hu

2011. jún. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ja, és mindenképpen kevesebbet tojik, mint egy tojótyúk. A brahma eredetileg hústyúk volt.
2011. jún. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor olyan nagyot nem tévedtem.:-)) A "sima" tyúkok egy költésre való tojást 2-3 hét alatt hoznak össze. A brahmaknál max a kakas "esik ki" elóbb. Az ideális tojáshozamot, mindig a reprodukciós életszakasz optimumán kell számolni. Utána már pusztán érzelmi kérdés.:-)))
2011. jún. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 szentinel13 válasza:
100%
Olvastam egy tenyésztő javaslatát, miszerint a brahma kakast 1 évig érdemes tartani. Nekem 2 éves a kakasom és eléggé aktív, ugyanis 80-90 %-os a kelési arány.
2014. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!