Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mik a vérmérgezés tünetei?

Mik a vérmérgezés tünetei?

Figyelt kérdés
A kertünkben beleléptem egy üvegszilánkba és 3cm mélyen beleszúródott a talpamba kihúztam fertőtlenítettem és beragasztottam és most várom hogy mi lesz.
2011. jún. 14. 02:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
bocsánat véletlen ide csúszott de azért várom a válaszokat
2011. jún. 14. 02:39
 2/11 A kérdező kommentje:
ja és miután kihúztam a szilánkot utána homokba léptem de fél percen belül lemostam és utána fertőtlenítettem de nem tudom most hogy ha nem veszem észre a piros csíkot akkor mik még a tünetek?mi lehet a vérmérgezés következménye?
2011. jún. 14. 02:45
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Akkor van para, ha elindul egy piros csík a lábadon fölfele, és fölmegy a szívedig. Ha ilyet látsz, berajzolod egy tollal hogy hol áll a csík és ha följebb megy, rohanni kell a kórházba.


Még olyan lehet, hogy nem gyógyul be a seb, de az csak 1 hét mulva derül ki, ha begennyesedik akkor el kell menni orvoshoz.


Jól tetted, hogy lefertőtlenítetted. Ha elmentél volna dokihoz, talán kaptál volna egy tetanusz inekciót is a seggedbe, és akkor még az is fájna :)


Ne aggódj, nem lesz semmi baj.

2011. jún. 14. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A vérmérgezés tünetei



Egyetlen panasz, tünet sincs, amely egyértelműen a vérmérgezést bizonyít.

Korai klinikai tünetek: Az esetek jelentős részében 38,5C feletti láz észlelhető. A betegek 10-15%-a kezdetben alacsonyabb hőmérséklettel rendelkezik (hypothermiás) és 4-5%-ban a hőmérséklet nem haladja meg a 37C fokot. Tehát a láz nem kritériuma a vérmérgezésnek, sőt az alacsony testhőmérséklettel járó esetek prognózisa rosszabb. Kezdetben gyorsul a légzésszám, más okkal nem magyarázható tudatzavar alakulhat ki, szapora szívműködés észlelhető. A bőrön gyakorta a kórokozóra jellegzetes elváltozások jelenhetnek meg (pl. bevérzések, hólyagos, vagy bőrelhalással járó elváltozások). A vérmérgezésben szenvedők egyharmadában hasmenés, hányás is jelentkezik. Nem ritkán a vérmérgezést sárgaság kíséri. A vérnyomás csökkenése a szeptikus shock kialakulását sejteti. E shockforma kezdetén a vérnyomás a pulzusszám magas értéke mellett esik, a bőr meleg, rózsás, száraz. A szeptikus shock késői fázisában a bőr hideg, sápadt, verejtékes lesz.


A vérmérgezés lefolyása



Minél később ismerik fel a vérmérgezést, annál nagyobb a valószínűsége a befolyásolhatatlan kimenetelnek. A szepszis kezdetén a halálos kimenetel esélye10-15%, súlyos vérmérgezésben 20-30%, sokkos állapotban 40-60%.

2011. jún. 14. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat az elsőnek üzenem a seggem még nem fáj:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
2011. jún. 14. 03:22
 6/11 anonim válasza:
2011. jún. 14. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi
2011. jún. 14. 03:50
 8/11 anonim ***** válasza:

bocsi, hogy nem válaszolok a kérdésre és csak feleslegesen itt vagyok, de


"talán kaptál volna egy tetanusz inekciót is a seggedbe, és akkor még az is fájna :)"


ezen meghaltam:'DDDD

2011. jún. 14. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
öö nem tom ez hogy jön a madarakhoz de ha piros csik a sebtől és a szívedhez és K.O.
2011. jún. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

most nézem..madarak kategória háháháhá:"DDDDD

am élsz még?:D mi lett a csíkkal ?xD

2011. jún. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!