Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rózsás kakadu, ara tenyésztés?

Rózsás kakadu, ara tenyésztés?

Figyelt kérdés

Kék sárga arát, vagy rózsás kakadut szeretnék tenyészteni. Mennyi esély van rá, hogy költeni is fognak? Ivarérett madarakat vennék. A helyük egy 8*6m-es belső fedett rész, és hozzá csatlakozik egy külső, 3*10m-es 3m magas röpde.


Az etetésüket nagyjából tudom, még utánais kérdezgetek. De mennyire valószínű, hogy ezek a fajok költenek?


2011. jún. 15. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban játsz, ha tapasztalt tenyésztőket keresel meg a kérdéseddel, mert itt max. laikusok vagy isten tudja honnan jött nagyon okos emberek fognak neked válaszolni, de azzal nem jutsz előbbre. Tenyésztők esetleg megmondhatják az esélyeiden túl azt is, hogyan tudod növelni ezt az esélyt, és hogy mit és hogyan kell tenni a tojásokkal meg a kikelt fiókákkal, hogy a legjobbat hozd ki belőlük.
2011. jún. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Inkább fiatal madarakat vennék 1-2 éveseket. Ivaréretteknél nagy az esély, hogy selejt madár. Plusz a fiataloknak van ideje összeszokni. Megéri szerintem az a pár év. Egyébként ilyen nagy madaraknál már ügyelni kell nagyon a választásra. Lehetőleg nézd meg a szüleiket is. Minden papírjuk rendbe legyen a madaraknak. Próbálj meg nagy rönk odut és jóminőségű deszka odut is. Benne van a dologban, hogy nem tojnak le csak 1-2 év múlva mondjuk és esetleg nem nevelik fel a fiókákat elsőre meg másodikra. Ezeknél a fajoknál már nagyon körültekintőnek kell lenned és fel kell készülnöd, hogy esetleg kézzel kell felnevelni a fiókákat. Azért remélem nem ijesztettelek meg és sok sikert hozzájuk! Remélem nem lesz velük probléma.
2011. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!


Végülis a rózsás kakadunál maradtam.


Hogy érted azt, hogy selejt madarak? Én szülők nevelte 4-6-7 éves madarakra gondoltam, akik még épp csak elérték az ivarérettségüket.


Azt olvastam, náluk elég, ha csak a tojó elfogadja a hímet, és amúgy nem különösebben válogatós madarak.


Nagyon megtetszett ez a faj.

2011. jún. 16. 13:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy értem a selejt madarakat, hogy sokan eladják a be nem vált madarakat. Összetörik a tojást, terméketlen a hím, kidobálják a fiókákat. Egyébként nem kell félned a kézzel nevelt madaraktól sem. Lehetnek ugyanolyan jó szülők és a szülők által neveltek is lehetnek rossz szülők. Az a lényeg, hogy olyan helyről vedd azért a kézzel nevelt madarat ahol más madarakkal volt nevelve meg együtt tartva amint önálló lett. Sok esetben sokkal sikeresebb a költés kézzel nevelt madarakkal. Nem ijednek meg és nem tesznek kárt a tojásban. Bátrabban elkezdenek költeni. Viszont meg is támadhatnak, mert nem félnek tőled annyira. Egyébként tényleg úgy van, hogy a rózsakakaduk talán nem annyira válogatósak pár tekintetében, mint a többi nagy madár. Lényeg, hogy ne csapj le a legolcsóbb madarakra hanem nézz körül mindenhol. Amúgy már látom nagyon fiatalra nem foglak tudni rábeszélni, de ha rám hallgatsz 3 éveseket keress max 4. Azok nem kiszuperált madarak valószínüleg és úgyis csak jövőre fognak költeni nálad akármilyen időset veszel. Ha csak nincs szerencséd. :D
2011. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!