Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vegyek párt neki? (Kérdésed...

Vegyek párt neki? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod túl hosszú)

Figyelt kérdés

A papagájom állatkereskedésből vettem,ahol egy aprócska kalitkában volt teljesen egyedül, gondolom több hónapon át.Körülötte voltak hullámos papagájok,de nem látta őket,csak a hangjukat hallotta.Az eladónő mondta,hogy mindig csak csöndben üldögélt a kalitka sarkában,szinte egész nap.Mióta elhoztam sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb,egész nap csak csiripel és ugrál a játszóterén amit ki szoktam készíteni neki.Még az ablakkilincsre is megtanult felállni.

Lényeg itt az,hogy ha nagyon sok időn át csak egyedül üldögélt egy kalitkában,így szabad-e neki társat venni?Nem lesz agresszív vele?Elég magának való kis papagáj,nem valami barátkozós,anyukámon meg rajtam kívül mindenkitől fél(6 tagos család vagyunk).Azért mi sem(a madárral) vagyunk puszipajtások,tart egy bizonyos távolságot.Viszont a többi madárnak állandóan dumál amikor kinyitom az ablakot,kiteszem az udvarra.Még nincs 1 éves,de nem merek társat venni neki,nehogy a végén pénzkidobás legyen belőle.


2011. jún. 16. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Vehetsz neki, én is később vettem mellé még egy nimfa papagájt.Nem volt probléma, nem mentek egymásnak mai napig elvannak együtt, elcsipognak.... XD
2011. jún. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, hoyg vegyél. A hullámosok csak fajtársaik között, igazából csoportban 6+ nyílnak ki igazán!


A zebrapinty is búskomor lesz - még meg is halhat, ha nincs mellette pár.


A hullámos nagyon társas.

2011. jún. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

+ nem lesz agresszív.


Az első napokban ismerkednek, aztán összeszoknak.

2011. jún. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

UI: Álarcos törpém van,nem hullámosom.

Köszi az eddigieket!

2011. jún. 16. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Én valahol azt olvastam hogy egy tenyésztőnél sokáig egyedül volt egy törpe és amikor betettek mellé egy másikat hogy legyen párja/társa megölte az újat sőt még a következő kettőt is ezért inkább egyedül hagyták.

Persze ez lehet hogy csak egy ritka eset volt.


Ha veszel mellé társat az új madár mindenképpen törpepapagáj legyen és a mostani törpéd érdekében az újat 1 hónapig tartsd majd karanténban. A karantén után érdemes 2 külön kalitkában egymás mellé tenni őket kb. 2 napra majd ha nem látod agressziónak a jelét összeköltöztetheted őket.

2011. jún. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A törpepapagáj valóban agresszív lehet. De pár mindenképpen kell, és 100% hogy összeszoknak.


A törpe úgytudom terület védő, először a szobában engedd ki őket, és figyeld a viselkedésüket.


Az idre.hu fórumán a törpepapagáj fórumon kérdezz rá. Sokan tenyésztik is, biztosan segítek, még keresni is párt.


1éves madár, még semmi sincs veszve, sőt!

2011. jún. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beus35 ***** válasza:

Társas lények!

Nekem hullámosom van,egyedül is elvolt,semmi gond nem volt vele,de most párja van,most is le van!

Így is jó volt neki,és most is jó!

2011. jún. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!