Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet papagájt tanítani?

Lehet papagájt tanítani?

Figyelt kérdés
Ha a Papagájt állatkereskedésből veszem és nem hiszem hogy kézzel nevelt attól még lehet tanítani szelídíteni?
2011. jún. 16. 20:51
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Az én hullámosom is állatkereskedésből való de csak azért vettem onnan mert láttam rajta hogy még fiatal tehát nem régóta van ott.

Már 1 hét után ráállt az ujjamra és a hasát is meg tudtam simogatni de 2 hónap után megvadult és kb. 3 hónapba telt visszaszelídíteni. Már közel 4 éve van nálam és teljesen szelíd. Engem tekint a párjának és ha kint van belebújik a kezembe pihenni. Régebben megtanítottam kb. 3 nap alatt integetni. Mostanában pedig azt tanítottam meg neki hogy ha a wc guriga elé teszem bújjon át rajta.

2011. jún. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel neki párt? Szerinted nem díjjazná?;)
2011. jún. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
elöszőr nem veszek párt de ha baja lesz akkor igen!
2011. jún. 17. 05:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is díszállatkereskedésből vannak a hullámos papagájaim. Nagyon hamar megszelídültek. A legidősebb 2 éve velem van már és kb. 2 éves körüli, ő vonzódik hozzám a legjobban, mindig simogatja a fejemet, a hajamat és egyre bátrabban és puszikat ad a számra és orromra, szinte tapad rám, annyira szeret. Ő kb. 1 évig egyedül volt és csak utána kapott társat egyébként. A játszótársa kb. 1 éves körüli, már ő is szelíd, eszi a kezemből a fürtös kölest és ő is ad nekem puszikat, de ő annyira nem tapad még rám mint az első. És van egy 3. papagájom is, ő a legfiatalabb és ő nem túl régóta van itt, eddig ő csak a fürtös kölest meri elfogadni tőlem kézből, de nem mindig. Majd megszelídül ő is. Most a következő lépés, hogy ráálljanak az ujjamra is, már nem sok hiányzik ehhez.
2011. jún. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Lehet, nekem volt onnan madaram, mégis szelídek lettek. de a tenyésztőtől vett madarak sokkal gyorsabban megszelídülnek, és az is megeshet velük, hogy már a tenyésztőtől elhozva is eleve szelídek!
2018. okt. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!