Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ma reggel kikelt 2 gyémántgala...

Ma reggel kikelt 2 gyémántgalamb fióka! Mit kell velük csinálni?

Figyelt kérdés

Nem sok információt találtam az interneten, hátha itt valaki ért hozzá.

Az anyamadár úgy kotlik rajtuk mintha még mindig tojások lennének, kb ki se látszanak alóla, nem fulladnak meg?


2011. jún. 18. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A szülőknek legyen elegendő kaja, víz, és ha tudnak, repüljenek is ki. Majd ők összeszedik azt a kaját, ami kell egyrészt nekik, másrészt a kicsinek. Kb. 2 hétig nem is igen fognak leszállni róluk. Nem lesz semmi bajuk. De ha a kicsikhez hozzányúlsz, vagy a kicsiket kiveszed a heyükről attól kezdve nem fogják etetni a szülők.

(Apósomnak kb. 200 posta-galambja volt, valamikor versenyszerűen röptetett, azoknál ez így működik)

2011. jún. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, nem nyúlunk hozzájuk, az előző tojásokhoz sajnos hozzáértünk, ott is hagyták őket, tanultunk az esetből.

köszi a választ!

de nem kell majd a 2. hét után valami speciális kaja nekik? vagy akármi?

2011. jún. 18. 15:17
 3/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem tudom, hogy mit kell velük csinálni, mert volt egy idős nő, aki magához vett két elhagyott postagalamb-fiókát. Úgy etette őket, hogy előtte valami búzafélét rágcsált meg, kivette és a úgy etette meg őket.
2011. jún. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok! Majd a szülők "megcsócsálják" a fiókáknak a kaját, neked nem kell.

Mondom, olyan helyen legyenek, ahonnét a szülők ki tudnak repülni és vissza, ilyenkor aratás előtt-után rengeteg magot és egyebeket össze-szednek a határban. De azért ti is tegyetek be szülőknek való kaját (búza, kukorica) és vizet. Majd amikor a kicsik akkorák lesznek, a szülők elkezdik tanítani a kicsiket repülni (aranyosak, amilyen ügyetlenek először), aztán mennek a szülőkkel együtt a mezőre. De ha már ott születtek, oda is mennek este vissza. Ázott kenyérbél és hasonlók kerülendők, nem tudják megemészteni, begyullad a begyük és elpusztulnak!!

2011. jún. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hm hát ezek nem postagalambok hogy kiengedjük őket, de a válaszod többi része hasznos volt, köszi, felpontoztalak :))
2011. jún. 18. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
A posta-galamb csak annyiból tér el a többitől, hogy be lehet tanítani, hogy nagyobb távolságra elviszik, és onnét is hazatalál. De ezt is gyakorolják velük. A többi galamb is visszamegy oda, ahol lakik, különösen, ha ott vannak a fiókáik. A galambok nagyon gondos szülők.
2011. jún. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nehogy kiengedd őket!!!!!

szerintem az előbbiek értenek a galambhoz csak nem a gyémántgalambhoz.Most van az enyémeknek is fiókájuk én is megijedtem, hogy nem-e lesz baja a kicsinek, de nem. Lassan már egy hetes és én is csak tegnap láttam teljesen, eddig le se szálltak róla. Főtt tojást adj nekik még pluszba ( 30 percig főzd), és a héját is add oda nekik összemorzsolva. ( Ha kiengeded őket, akkor nem fognak visszajönni) Gratulálok a kicsikhez!!! :D Milyen színűek a szülők?

2011. jún. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

brilliáns mindkettő :) ilyen:

[link]

2011. jún. 21. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!