Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Tollevés papagájnál. Mikortól...

Tollevés papagájnál. Mikortól rendellenes?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a tollevés nem betegség, hanem jelzés, hogy a madár kevés fehérjét kap, ilyenkor az elhullajtott tollainak a végét rágcsálja.

Honnan tudom, hogy mikor játék (az enyémek mindent cipelnek és rágcsálnak, amit találnak, legyen az pénz, gomb, cérna, vagy a saját tolluk), és mikor hiánytünet?


2011. jún. 18. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Csak,ha magukat kopasztják.v.egymást.
2011. jún. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem erről van szó. Egy ilyennel foglalkozó oldalon olvastam, hogy ha a lehullott tollaik végét csipegetik, akkor az azt jelzi, hogy kevés a fehérje a táplálékukban. A tolltépés megint más betegség tünete.
2011. jún. 18. 15:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Az enyém saját magának tépkedte ki saját tollazatát, sok helyen kopasz lett és még mindig tépkedi és megeszi pedig mindent megkap. Ezt csak az egyik csinálja. Amúgy semmi baja, de már hónapok óta ez megy és nem nő vissza rendesen teljesen a tollazata, itt-ott hiányos. Úgy látszik, ő már csak ilyen marad. :(
2011. jún. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

"Tolltépdesés: Csak fogságban tartott madaraknál fordul elő. A madár többnyire unalmában kezdi el tépkedni a tollait. Azokon a helyeket jelentkezik, melyekhez csőrével hozzáfér: nyak, begy, has, comb, farcsík, szárny és farktollak. Ha a madár fején a tollak épek, akkor valószínűleg tolltépésről van szó. Kezelése: változtassunk a madár tartási körülményein, próbáljuk kideríteni, hogy mi okozza. Egy kis kényeztetést szívesen vesznek. Használhatunk aloékeserűt is a tollazatra hintve, ez ugyanis annyira keserű, hogy a madárnak valószínűleg elmegy a kedve a tépdeséstől, de lehet, hogy a tollászkodástól is."


A tolltépdesésről nehezen lehet őket leszoktatni, mindenképp radikális változás kell: nagyobb hely, új társ, több játék, stb. Leginkább társ. Néha még akkor sem biztos, hogy abbahagyják, olyan reflexé válik, mint egy embernek a hajcsavargatás, vagy a körömrágás.


De én teljesen mást kérdeztem:)

2011. jún. 18. 16:05
 5/7 anonim ***** válasza:

Pénzt ne engedj nekik cipelni mert fémmérgezést kaphatnak tőle.

Ha a kihullott tollakat cipelik és rágcsálják akkor játszanak velük. Az utal fehérjehiányra ha saját magukon vagy egymáson kezdik el enni a tollakat azaz nem a tollak végét rágják hanem a tollakból szálakat/csíkokat esznek meg de nem tépik ki.

2011. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem,azért rágja a kemény végét,mert fészek anyagot gyűjt és ahoz ezt formázni kell-puhítani,görbíteni.Próbálj betenni speciális fészek anyagot,és odút persze.
2011. jún. 20. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszadónak köszönöm!:) Erre kerestem a választ.


Kedves Láp Pál:) Kizárt, hogy fészekanyagot gyűjtsenek, ez inkább afféle játék.

2011. jún. 20. 08:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!