Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat tartsak?

Milyen madarat tartsak?

Figyelt kérdés
Én törpepapagájra gondoltam, de ha tudtok, aranyos, szép, madarakat, ha lehet képpel,és lécci, ha tudtok, adjatok meg linkeket, kalitkákról,és tartozékokról!! ELŐR IS KÖSZI
2011. jún. 20. 16:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Galamb is szép! Meg vannak kisebb papagályok, egyik barátnőmnek olyanja van. :-)
2011. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 gfero ***** válasza:
gyémántgalambot vagy kacagó gerlét
2011. jún. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A törpepapagáj(ha nem állatkereskedésből való),

úgy vélem nagyon jó választás.

A hullámos papagáj az,ami még könnyen szelídíthető,talán barátságosabb is egy törpénél. ( [link]

A nimfapapagájt tudom még ajánlani,persze ha megfelelő méretű kalittal tudsz a rendelkezésére állni,és minimum heti 3x kiengedni a szobába. ( [link]

Látom nem vagy a legjártasabb madártartásban,ezért legfőképpen a hullámos papagájt ajánlanám.Őt is ki kell engedni minimum heti 3x-i alkalommal.Ha nem megfelelő méretű a kalit,akkor pedig naponta.Bár remélem ez nem lesz így.Egy madár tartása semmivel sem egyszerűbb,mint pl egy kutyáé,sőt sokkalta több odafigyelést igényel.Kötelező párban tartani őket,változatos étrendet és jó nagy röpdét/voliert/kalitkát biztosítani nekik,lehetőleg naponta kiengedni őket 2-3 órára,legalább 4 órát velük lenni,játékokat és egyebeket venni nekik amivel elfoglalhatják magukat,+minden számukra veszélyes dologtól óvni kell őket.

A kalitka legyen:téglalap alakú,2 (hullámos,törpe stb) számára 75X40X50 méretű,rozsdamentes(fémmérgezést kaphatnak).A rácsok legyenek vízszintesek. Lehetőleg ablak mellett legyen elhelyezve,sokszor legyen nyitva az ablak,hogy friss levegőt szívhassanak+a fényre is nagy szükségük van(ne legyen huzat,mindig csak egy ablakot hagyj nyitva,különben megbetegszenek).Az ülőrudak mindenképpen legyenek fából,olyan vastagságúak,hogy ne érje át a lábuk(karomkoptatás),+ a fa rágcsálásától a csőrük is kopik,amire nagy szükség van.

Önitató/etető nem jó.Olyat vegyél,amit a kalitkán belülre tudsz akasztani.Legyen műanyagból.

Tükröt,csengőt nem szabad nekik betenni.

A játékaik legyenek minél természetesebb anyagból.


Sok szerencsét a picikhez,figyelj oda rájuk! (:

2011. jún. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Mindenképpen papagájt válassz szerintem... a kacagó gerlék, pintyek, és hasonló díszmadarak szépek ugyan, de semmi másra nem valóak... a papagájok viszont nagyon okosak, és ha foglalkozol velük nagyon szórakoztató kedvencek tudnak lenni, akikkel ugyanúgy kapcsolatot alakíthatsz ki, kommunikálhatsz, játszhatsz, mint egy kutyával vagy cicával... és tényleg elképesztő, miket meg nem tudnak tanulni :)
2011. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
olvastam az előttem író válaszolót... ha nem sértődsz meg, annyit hozzátennék, hogy nem kötelező párban tartani őket, csak abban az esetben ha nem ér rá velük eleget foglalkozni... viszont ha azt szeretné, hogy emberközpontú é könnyen szelidíthető legyen, akkor egyedül kell tartani, mert csak akkor fordít elég figyelmet az emberre. de ehhez tényleg az kell, hogy napi szinten legyen elég ideje a gazdinak foglalkozni vele...
2011. jún. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy még kezdő vagyok, de már tegnap nagyon sokat olvastam a madártartásról.Köszönöm a válaszokat! Valószínűleg hullámospapagáj párt fogok venni, de hallottam, hogy a kereskedésben azt mondják hogy egy fiú egy lány, aztán kiderül hogy azonos neműek, én ebből nem akarok bajt, valaki tudna írni olyan boltot, vagy tenyésztőt ahol lehet venni FIATAL hullámos papagájt???

Ja és 5000-ft-ból kijönnek a játékai, meg az etető-itató tálkák stb.?

2011. jún. 21. 08:13
 7/18 A kérdező kommentje:
Ja és én nagyon sokat hallottam, és olvastam, hogy csengőt és tükröt, lehet betenni, mert játszanak velük, de hogyha párban vannak, akkor egymással is játszanak. Ez igaz?
2011. jún. 21. 08:15
 8/18 A kérdező kommentje:

Ja és mégvalami: Tegnap 19:03 : Tehát ha mondjuk, minden reggel, olyan fél órát tudok vele foglalkozni, aztán elmegyek suliba, aztán 14:30-kor hazaérek, tehát 7 és fél órát vagyok távol, aztán ahogy hazaérek egyből játszok, foglalkozok vele, és kiengedem, aztán megírom a leckém, és egész estig vele foglalkozok! akkor az elég foglalkozás??

És ha elég, akkor nem is kell neki társ?

2011. jún. 21. 08:18
 9/18 anonim ***** válasza:

Kezdő vagy, de tegnap sokat olvastál róluk. LOL


vad-szepsegek.eoldal.hu

papagajidomitas.hu


olvasd végig mindet, aztán talán kapsz egy picit átfogóbb képet.


Akármyilyet választasz olvass utána, a fajnak is. És minimum párban tartsd őket, ugyanabból a fajból.


Nem mindegyik madár jön ki azonos nemű társsal.

2011. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy játszanak a tükörrel és a csengővel de árt nekik(halláskárosodás,fémmérgezés,mentális problémák,stb). Hidd el sokkal jobban örülnek a természetes azaz fa játékoknak mind a műanyagoknak. Az én papagájaimnak is van 1-2 műanyag játéka(a legtöbb labda) de sokkal szívesebben játszanak a fajátékokkal ha pedig berakok mindegyik kalitkájába egy fűzfaágat levelekkel együtt akkor egyik játékukkal se foglalkoznak csak egész nap az ágat rágcsálják.

Ha egy pár hullámost veszel akkor nem kötelező játékokat adnod nekik mivel elszórakoztatják egymást.

Ha tudsz vele naponta 4-6 órát foglalkozni akkor akár egyedül is tarthatod. De fontos hogy sok játéka(lehetőleg fa de semmiképp ne tükör,csengő) legyen és más egyéb elfoglaltság is legyen a kalitkában(wc guriga, fűzfaágak).

2011. jún. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!