Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ki milyen papagájt választana?

Ki milyen papagájt választana?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok? Indokoljatok lécci, és ha tudtok, írjatok arról amit írtok 1-2 infót!((LÉCCI NE ÍRJÁTOK HOGY MELYIK A LEGKÖNNYEBBEN MEGSZELIDÍTHETŐ MERT TUDOM!)) A választék:

Nimfapapagáj

Törpepapagáj(Fischer,rózsás fejű stb.)

Hullámos papagáj

Rozella

Ja és még valami! Honnan szerezzek a lábára gyűrűt?Vagy ha tenyésztőtől veszek, már van neki?


2011. jún. 21. 16:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
9%
Minek akarsz meggyűrűzni olyan amdarakat amiket nem is kell? Hogy felakadjon valamire?
2011. jún. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jo, egy helyen olvastam hogy gyűrűzni kell, de akkor hagyuk, a többire válaszoljatok!
2011. jún. 21. 16:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a nimfa papagáj okos? Tud beszélni?(ha nem az sem baj, ettől még szeretni fogom)
2011. jún. 21. 16:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Törpét én semmiképp nem választanék, ha jól emlékszem, azok voltak otthon nagyon hangosak. Talán nimfát, mert az okos tényleg, azt hiszem ők egy-két szót meg tudnak tanulni, ha jól emlékszem, de a hullámos papagájok meg szép színesek...
2011. jún. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A törpe nem hangosabb, mint egy nimfa vagy egy rozella. Amúgy ez utóbbi a kakukktojás, mert őt nem tarthatod kalitkában, neki már röpde való.

Én a törpét választanám, gyönyörű színek, értelmes, rettentő kíváncsi, stram kis madarak.

Lábára a gyűrű néhány napos korában kerül, és a tenyésztője teszi rá. Felnőtt korban már nem tudsz gyűrűt tenni rá, csak nyitottat, ami díszmadarak esetében szerintem értelmetlen. Regisztrált tenyésztő minden nála született madarat meggyűrűz. Kereskedőkhöz általában nem kerülnek gyűrűs madarak. Mindenképpen tenyésztőtől vegyél, jóval kisebb az esély a beteg madárra, és mivel nincs hurcolva szegény papagáj ide-oda, kevesebb stressz éri őt.

2011. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
És is mindenképpen törpét választanák, mert nekem is van kettő, és nem is olyan hangosak... Egyszer kaptunk egy nimfát megőrzésre, de nem tudtunk sokáig a házban maradni... És azért is törpe, mert nagyon jópofa, kíváncsi, bohókás( még küllemre is sokkal bohókásabb, olyan mint egy kispingvin) és könnyen szelídülnek és ragaszkodóak.
2011. jún. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, gondolkozom, hogy hullámos vagy törpe legyen, tud valaki egy tenyésztőt ahol NEM kézzel nevelt törpepapagájt lehet kapni??
2011. jún. 22. 09:12
 8/12 anonim ***** válasza:

Milyen környéken szeretnéd? Szóval merre laksz? Úgy könnyebb ajánlani.

Amúgy nézz szét a www.idre.hu oldalon, ők mind tenyésztenek, biztosan van köztük a közeledben lakó is.

2011. jún. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem hullámos papagájaim vannak és azt választanám helyedben. Nagyon szép színesek, hamar megszelídülnek, rengeteg szeretetet adnak (ragaszodóak, puszikat adnak...stb.) és nagyon mulatságosak, tudják utánozni a hangokat is.
2011. jún. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Van egy hullámos papagájom,nekem ez jön be a legjobban...kék-fehér,nagyon édes,tud már sok szót is,hú mekkora öröm volt amikor kimondta az első szót...Szóval hullámos papagáj.
2011. jún. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!