Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik fa fajta mérgező, és...

Melyik fa fajta mérgező, és melyik nem?

Figyelt kérdés

Papagájaimnak akarok faágakat gyűjteni, de nem találok olyan oldalt, ahol fel lenne sorolva, mi mérgező, mi nem.

Segítsetek légyszi összegyűjteni, mit szabad, mit nem!


Amit tudok: permetezettet semmiből sem, illetve a gyümölcsfaágak, az orgona, az akác és a fűz mehet.


Mik vannak még?


(Délután indulok körútra, így nem célirányosan keresek egy bizonyos fát, szóval jó lenne minél több fafajtát összeírnom.)


2011. jún. 26. 11:31
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]

Itt egy felsorolás. Az is ott van, hogy a fa mely része mérgező és hogy mennyire.

2011. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! De nem mindegy, hogy kire/mire nézve mérgező, mert itt azt írja, hogy az akác az, ráadásul pont az a része, ami nekem kellene, miközben pont ez az egyik fafajta, amiről tudom, hogy be lehet tenni nekik ágat.
2011. jún. 26. 11:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez itt az, hogy emberre mennyire mérgező. Mert pl. a tűztövis bogyója is mérgező, de a madarak megeszik, mert rájuk nem hat a benne lévő méreganyag. Biztos ami biztos, szerintem akácot ne tegyél be hozzá.
2011. jún. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az utolsó linket köszönöm szépen!


A gesztenyét nem látom felsorolva (vagy nem azt az angol nevet kerestem, amit kellett volna?), gesztenyeágról tud valaki nyilatkozni?:)

2011. jún. 26. 13:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Én ugy tudom, a gesztenye levelében ugyanolyan mérgezőanyag van, mint a dió levelében (ami miatt komposztálni sem lehet). Azt nem tudom, hogy mennyire veszélyes, vagy hogy csak a levélben van-e.
2011. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A tisza fa minden része mérgező.
2011. jún. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Gacsárdi Csilla válasza:
Én érdeklődni szeretnék. DEGUjaim vannak, és nem rég kaptam valamilyen mályva féleség faágát fogkoptató gyanánt. Betehetem a mókusoknak, vagy ez rájuk nézve mérgező?
2015. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!