Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Az arapapagáj tud beszélni?

Az arapapagáj tud beszélni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
egyik papagáj sem tud beszélni, csak utánoz néhány szót. egyébként igen "tud"
2011. jún. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
tudom, én is úgy értettem! am kösz
2011. jún. 27. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:

A papagájok nem utánoznak, főleg a nagypapagájok, hanem kommunikálnak vele.


A természetben nem utánoznak hanogkat. Egyértelműen ott használják a szavakat, abban a környezetben, ahol kell. Több kutatás is bebizonyította, de annak hiába mondjuk, akik nem élnek együtt ilyen papagájokkal.

2011. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
még szép . olyat akarsz ?
2011. aug. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az arapapagáj a jákópapagáj és a nimfapapagáj tud megtanulni beszélni ( persze vannak még más fajták is de ezzek a legtanulékonyabbak ). A papagájok komunikálnak, kimutaták hogy vannak olyan egyedek amik egy 6 éves gyerek szintjén is tudnak beszélni az emberrel. Szóval a kérdésre a válaszom: IGEN az arapapagáj tud beszélni, természetesen sok türelmere és kitartásra van szükség hogy megtanítsuk. Személyes tapasztalatból tudom hogy legalább 1 év intenzív gyakorlás szükséges mert nekem is van papagájom ( bár nem arám hanem nimfám ), de az is lehet hogy a nagyobbtestű madaraknak kevesebb ídő is elegendő.
2011. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen olyat akarok. :P
2011. dec. 9. 16:18
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi am mindenkinek!!
2011. dec. 9. 16:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyik papagaj sem kepes onallo beszedre. Maximum hang/beszedutanzasra.
2013. febr. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!