Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha már csipog a csibe a...

Ha már csipog a csibe a tojásban, mennyi ideje van kilyukasztani a tojást, hogy ne fulladjon meg?

Figyelt kérdés
A 20. keltetési nap végén járok, és az egyik csibe vadul ficánkol a tojásban, és csipog, de nem repesztett még. Meddig bírja ki a légzsákban lévő levegővel? Kell-e neki lyukat ütni a héjba, ha nem boldogul egyedül?
2011. júl. 1. 22:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy kegyetlenül fog hangozni, de nem kell nekik segíteni, jobb, ha a gyenge példányok nem kelnek ki. Ha véletlenül felnőnek és tovább szaporodnak, pár generáción belül tönkreteszik az egész állományt, abszolút életképtelen utódokat létrehozva.
2011. júl. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
apum ugyanazt az elvet alkalmazza mint amit az első leírt.
2011. júl. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
NEE ugye nem hallgattal rajuk remelem kiszedted max ajandekozd el valakinek aki tyukot tart v valami. Most komolyan hagytad lassan megfulladni?
2011. júl. 21. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Tyúkot nem tartanak hobbiállatként, aki meg másra szánja, annak meg nem kell kelésgyenge csirke. Ez van, utolsó!
2011. júl. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Ujra itt, nem vitatkozni jottem, de nem ertem, nem "oltyukra" gondoltam. az elso hozzaszolo azt irta felnohetnek es akkor eletkeptelen utodokat hoznak letre, akkor miert nem lehet lepasszolni valakinek aki tyukokat tart monjuk tojasert v levagja? Legalabb elhetne, valoszinuleg nem termeszetes halallal fog meghalni igy sem, ertem. De a gondolat h az a kis leny ott szenved es lassan megfullad amikor tehetnel valamit erte. Jo ertem az embereknek nincs erre ideje, kedve ha barmilyen koltseg felmerul pl szallitas stb ... sajnos ez van.

Bar ha akarna meg tudna tenni az is szamit kinek mi fontos.

2011. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem hagytam egyiket sem megfulladni, azonban egy így is elpusztult, hiába repesztett. A csőre kinn volt a lyukból, és mocorgott is, aztán egyszer csak semmi életjel. Meghalt. Nem tudom ez mitől lehetett...


Amúgy 20-ból 13 kelt ki, a többi még a kelési napot sem érte meg.

2011. júl. 23. 09:29
 7/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy az utódainál ütközik ki a dolog, lehet, hogy már ő béna lesz.
2011. júl. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Orulok h nem hagytad oket:) jo volt olvasni koszi h ujra irtal.
2011. júl. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Én is örülök h nem hagytad megfúlni,én is tartok egy csirkét, csupán házállatként, nem fogom levágni ha vén tyúk lessz akkor se.
2012. ápr. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mi is hasonlóképpen járunk az egyik kiscsirkével. Az már megrepesztette a tojást, de az anyja valamiért nem segített neki, és ő sem tudott kikecmeregni a tojásból. Ilyenkor azt kell csinálni (mi is ezt tettük), hogy egy kicsit megbontja az ember a tojást, de nem emeli ki belőle a csibét. Ez nekünk kb. egy hete volt, a kiscsirke azóta is él és egészséges!

Ezt azért írtam le, hogy ha legközelebb előfordul ilyen, akkor tudd mit kell csinálni. Persze így sincs garancia arra, hogy a csibe életben marad, a természetes elhullás ellen nem tudsz tenni semmit :/

2014. máj. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!