Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetek ha huzatot kap a...

TasTóbiás kérdése:

Mit tehetek ha huzatot kap a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés

Még nem kapott, de fel szeretnék készülni, mert indulunk 2 heten belül nyaralni, s a jószágokat lepakolnám a szülöknél, de addig 600 km az út.

Gyógyszer meg effélék érdekelnének.

És nem teszem utazódobozba őket.

Kalitkába jönnek a hátsó ülésen, vagy a csomagtartóba? (kombi kocsink van) Gondoltam arra is, hogy hátul kevesebb szél érheti őket, de távol vannak tőlünk.... nah, véleményeket várnék, és tapasztalatokat.

Köszi szépen előre is.


2011. júl. 4. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan messze elviszitek őket akkor akár magatokkal is vihetnétek. Legalább az idegen környezetben ismerős embereket látnának.

A legjobb szerintem ha a hátsó ülésen lesznek. Vagy ne húzzátok le az ablakokat vagy takarjátok le őket egy nem túl vastag ronggyal és akkor az ijedségen kívül nem lesz bajuk.

2011. júl. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Dehogy vigyék magukkal... nyaralni mennek, nem látnának belőlük a papagájok semmit.


Nemsokára nekem is ez lesz a problémám, csak nekem hosszabb időre kell leadnom őket, és csak vonattal tudom majd szállítani. (Próbáltam minden megoldást, mielőtt még..) Beszéltem mindenkivel, állatorvossal, kereskedővel, mindenki a kis dobozt javasolta. De az kínzás, ahhoz nem lenne szívem. Úgyhogy én ezt úgy fogom megoldani, hogy előkeresem a régi kalitkát, ami 1 papagájra lett tervezve, megcsinálom biztonságosra az alját (kibélelem), és abban fogom hármukat szállítani. A jelenlegi kalitjuk túl nagy, abban széttörnék magukat.

A kocsi hátsó ülésére tedd őket, onnan látnak, hallanak Téged, és dobj rájuk egy törölközőt, ami alól csak Rád látnak, semmi másra. Egy elsuhanó fa, vagy kamion halálra fogja őket ijeszteni, ha nincsenek utaztatva gyakran.

A huzatra meg nem hiszem, hogy van valami konkrét gyógyszer, de, ha jól betekered őket, nem kaphatnak huzatot.


Majd kérlek, írd meg, hogy ment a szállítás, és mik lettek a tapasztalataid, hátha lesz pár jó infód nekem.

2011. júl. 5. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az lehet hogy nem sokat látnák a gazdáikat de nem is kell nekik a napi friss vízen,kaján kívül semmi arra a kis időre mivel ketten vannak tehát nem unatkoznának és az idegen helyen néha de ismerős embereket látnának(amitől megnyugodnak és biztonságban érzik magukat). Aztán naponta vagy kétnaponta este ha fél órára is de ki tudnák engedni is őket.

Tavaly még csak 1 hullámosom volt ezért magunkkal vittük nyaralni egy kisebb kalitkában. Az autóban egyáltalán nem félt(vagy egy helyben üldögélt csukott szemekkel vagy tollászkodott) és az új helyen is otthon érezte magát mert ott voltunk mi is.

2011. júl. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na, elvittük őket egy félora kocsikázásra... és nem féltek. Sőt, a pillanatnyi ledöbbenés után be nem állt a szájuk, még egymással is civakodtak (4en vannak), jolelvoltak. És a nagyobb kanyarokban kapaszkodtak és nem estek le az ágról.

Még visszük őket próbaútra, hogy ne legyen nekik tök ujdonság ez az egész.

2011. júl. 8. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!