Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtunk egy ragadozómadár...

Találtunk egy ragadozómadár fiókát, mi a teendő?

Figyelt kérdés
A faját még nem tudom, még nem láttam, csak a leírás alapján gondolom, hogy valami vércse féle. Hülye válaszokra nem vagyok kíváncsi, csak tapasztalt emberekére, fészek nem volt a közelben, még egyszer csak olyan írjon aki már tapasztalt!!!!!!!!
2011. júl. 8. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Mivel ragadozó,nagy eséllyel védett, azonnal lépj kapcsolatba egy állatvédő szervezettel, vagy egy madártani egyesülettel, ők elmondják mit kell tenned, amíg ki nem mennek érte,hogy elvigyék, és felneveljék!!!!
2011. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Állatkert, vadaspark, ilyesmik befogadják hivatalból.
2011. júl. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De kimenni nem fognak érte, be kell majd vinned valahova, az majdnem biztos.
2011. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

(Én írtam az elsőt.)

Úgy értettem, hogy mivel ragadozó, nagy eséllyel védett, hogy lehet valami sas,sólyom, vagy egyéb védett madár.

Itt kapcsolatba tudsz lépni a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület-tel:

[link]

2011. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az Állatkertben is tudnak segíteni. Ne késlekedj, mert a madárka életébe kerülhet.

Lehet, hogy kiesett a fészkéből, van a közeletekben olyan magas fa, ahol megtalálható lenne a fészke?

Külföldön (Animal Planet) ilyen esetben a tűzoltók is tudnának segíteni, de hát Magyarországon??:((

2011. júl. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az Állatkerteknek fogytán a helyük, NAGYON NAGYON ritkán szoktak sérült,elárvult egyedet befogadni(persze van kivétel),ezért kell az mme-hez fordulni. Persze Magyarország ebben a témában is elmaradott, pl:külföldön az Állatkertek többsége egyben állatmentő és védő szervezet is!
2011. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

"(Animal Planet) ilyen esetben a tűzoltók is tudnának segíteni, de hát Magyarországon"


Aztán hogy a fenében tudnának segíteni ha nem tudják hol a fészke? Hogy gondold hogy el kezdenek kersgélni?

2011. júl. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Platypus ***** válasza:
100%
Mivel ragadozó madárról van szó, ezért biztosan segíteni fognak, mert sok köztük a nagyon ritka faj. Egy feketerigóval lehet hogy elhajtanának az állatkertből, mert nincs rá kapacitás. Kezdj el telefonálgatni, a legközelebbi állatkertbe, nemzeti parkba és a madártani egyesülethez. Valahol biztosan el fogják látni.
2011. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én pár hete egy verebet vittem be az állatkertbe, először csak tanácsot akartam kérni, de ők mondták hogy vigyem be. Kötelesek befogadni minden hazai védett állatot, aztán maximum továbbpasszolják másnak, vagy meg lehet őket kérdezni, hogy ha túlterheltek, akkor kinek lehet még szólni.
2011. júl. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na megérkezett és nem ragadzó, hanem sarlósfecske
2011. júl. 8. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!