Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet fogni egy madarat?

Bambarimó kérdése:

Hogy lehet fogni egy madarat?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Fészekből. Páromnak galambja volt és rengeteget foglalkozott vele, mert nyári szünet volt és 4 évig hűséges társa maradt! Nőstény galambka volt. Ez a fészekből esett ki, nagyon értelmes, érti, hogy gyere ide meg hasonlók, és még őszibaracklevet is ivott. :D:D:D

És ami érdekes, hogy nem volt párja/vőlegénye. Páromat hitte annak. :D Kár, hogy nem ismerhettem.

22/n Párom 20/F

2011. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
Én kiskoromban galambot akartam fogni(2 évesen kb)akkor azt mondták,sózzam be a farkát,és úgy.Mert szegény gyerekeket mindenki hülyére veszi,nekem is kellett pár év,mire rájöttem,hol nem ok. a dolog. Szóval sóval nem.Nagyapám meg,mikor már öreg volt és szenilis,kiült a szőlőbe egy horgászbottal,a horogra rátűzött egy szem szőlőt,és azt gondolta,majd így megfogja azokat a büdös seregélyeket. Na így sem.Szóval nem tudom.
2011. júl. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
keress vkit akivel madarat lehetne fogatni:P
2011. júl. 9. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
én is galambot akkarok fogni , de akkor hogy fogjak
2011. júl. 9. 21:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy fészek és azon gondolkodok mikor nagyobbak a fiókák befogom egy kalitkába rákötök egy 10 m-es madzagot és kiengedem lesz a kezembe kukac és odajön enni később ha hívom(már madzag nincs szabad lenne) odaszállna a kezemre... mint a betanított sólyom
2011. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Összehangolod a bal és a jobb kezedet és (a legfontosabb rész!) megfogod a madarat.
2011. júl. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Platypus ***** válasza:

Az erkélyünkön fogtam már galambot csapdával. Fogtam egy kartondobozt, kitámasztottam egy bottal, kötöttem rá egy madzagot. Kaját szórtam ki, a hülye galambok meg simán alámentek, és amikor kirántottam a támasztékot ott maradt egy-egy a doboz alatt.

Kézzel is fogtam már galambot, egy foncsorozott napszemüveg kell hozzá. Ha nem látják a szemedet, sokkal óvatlanabbak és közelebb jönnek a városi galambok.

De ha te egy szelíd galambot szeretnél, akkor menj el egy galambászhoz és vásárolj egy fiókát, 1000 Ft alatt van egy közönséges példány.

Igazán szelíd az lesz, amelyiket fióka kora óta neveled. Volt ilyen galambom, és nagyon szelíd lett, szabadon engedtük, de sose ment messzire, minden nap visszajött és a kezünkből evett.

2011. júl. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem az nemszép dolog ha kifosztod egy madár fészkét!Ha találsz egyet és felneveled az más,de ha lehet aztis vissza kéne helyezni a fészkébe!

Nekem egy szarkám van most,volt egy vihar a fa kidőlt a fészekkel együtt és a 7 db fiókából csak ő élte túl!Most szoktatom arra hogy magának keresse meg az ételt így nemsokál szabadon tudom majd engedni,oda ahova való a természetbe!

2011. júl. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

Minek akarsz fogságban tartani egy galambot, aki kint érzi jól magát, és lehet, hogy épp fioókákat is nevel? Mivan ha a párjának meg majd hiányzik?


Biztos nagyon jól érezné magát nálad. Igazán hülye vagy, gratulálok.

2011. júl. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
70%

A páromék is úgy találták, mert kiesett és az anyja nem foglalkzotott utána vele. Aztán hazavitték. Ők se a fészekből szedték a galambot.

Mátyásmadarunkat tavaly találtuk egy bokron csipogott, tollas volt már rendesen, de repülni nem tudott. Anyja lejárt etetni ugyan, de rengeteg ott a macska aztán hazavittük, megtanítottuk repülni és elment, elrepült. De valószínű visszajárhat, mert csak időszakonként jártak arra ilyen madarak, mostmeg minden héten károg egy pár erre.

De a galamb az más! Okos, szelíd és szófogadó!

2011. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!