Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetném szabadon?

Borszék kérdése:

Mikor engedhetném szabadon?

Figyelt kérdés
12 napja mentettem meg egy kb.2 hetes galambfiókát. Azóta etetem, szépen növöget, tollasodik, remek ösztönei vannak. Nem szeretném szó szerint szélnek ereszteni. Egy vidéki ismerős befogadná kedvtelésből tartott galambjai közé, azonban tartok attól, hogy bántani fogják, bár ott legalább biztosított lenne az élelem és fedél is lenne a feje fölött. Már magától iszik, magot enni egyedül még nem tud és szárnyait is csak próbálgatja.
2011. júl. 11. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem add oda a vidéki ismerősnem. A galamb is társas lény és ott tuti jó helye lenne. Egyébként ez aranyos dolog tőled, hogy majdnem 2 hete nevelgeted és nem hagytad meghalni :)
2011. júl. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Ha szélnek ereszted, akkor jó eséllyel vissza fog jönni. Ha van erkélyed vagy legalább ablakpárkányod, akkor ott etetheted egész életében. Amikor én neveltem fel így egy fiókát, az évekig visszajárt, kézből evett, és ha nem találta nyitva az ablakot, akkor kopogott a csőrével.
2011. júl. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nehogy elengedd, igy is rengeteg gondot okoz a csomó galamb a városokban. Vagy menjen az ismerőshöz vagy tartsd magadnál.
2011. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az ismerős tűnik nekem is a legjobb megoldásnak. Itt a panelben, bár van erkélyem, nem szeretném etetgetni, figyelemmel tartani, mert a szomszédok látnák és kitörne a balhé. Van más galamb, mely leszáll megpihenni. Én hagyom, más tüskét szerel........ Nem vagyunk egyformák.

Szóval a kérdésem a mikorra vonatkozott. Még elejti a magot a csőréből, tegnap óta már szépen lerepül a konyhaszékről, nem esik orra, bocs, csőrre.

2011. júl. 12. 09:45
 5/5 A kérdező kommentje:
Talán türelmetlen vagyok. Megtanul ez a kis galamb egyedül enni és repülni. Szerintem már abban a korban van, 4-5 hetes méretre, de lehet, hogy hím, meg eddig jól tömtem, s akkor nagyobb, s csak 4 hetes. Tollai között még van sárga pösz centiméterenként. Szülei eddigre már biztosan elmondták volna neki a magevés technikáját. Egyelőre bekapja csőre hegyével, majd elejti. A csőre hegye keményedik, sötétedik.
2011. júl. 13. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!