Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 10-es skálán mennyire bízik...

10-es skálán mennyire bízik meg bennem, ha már (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Van egy törpepapagájom,állatkereskedésből vettem,úgy hogy nem valami egyszerű a szelídítése,pláne,hogy ő az első papagájom.Már szinte habozás nélkül rálép a kezemben tartott botról az ujjamra.Erősen megszokott csípni(nem utál meg semmi,szerintem csak szimplán szereti belém mélyeszteni a csőrét).Ilyenkor felemelem a hangom,és a másik kezemmel jó gyorsan elsuhintok közvetlenül mellette,mert másképp nem hagyja abba.Lényeg,hogy ilyenkor sem rémül meg,csak arrébb lép egyet.

Viszont nem szeretné ha megsimogatnám,hozzáérnék,ilyenkor távolabb megy tőlem.Néha sikerül egy picike bottal megsimogatnom a fejét,azt imádja,viszont ha az ujjammal próbálom meg, nem engedi.Amikor a fürtöst adom neki akkor még mohó is,még oda se ért a kezem,de már úgy hajol felé,hogy majdnem leesik a botról/ujjamról.

Szerintetek 10-es skálán mennyire bízik meg bennem?Mit tehetnék még,hogy teljesen elnyerjem a bizalmát,és a simogatást is engedje?

Még nincs 1 éves a madár,kb 2-3 hónapja van nálam.


2011. júl. 12. 14:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Amit kifelejtettem,hogy a számból is elfogadja a kaját(a két ajkam közé szoktam betenni).
2011. júl. 12. 14:03
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a hirtelen suhintás miatt nem bízik a kezedben. Ha csíp inkább erősen fújd meg a fejét és mond neki hogy nem szabad vagy fordíts egy kicsit a kezeden úgy hogy előre kelljen lépnie rajta így elenged a csőrével mert ha nem leesik.

Ja és ne etesd a szádból mert megbetegedhet a nyáladtól.

2011. júl. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nincs köze hozzá,először rettegett a kezemtől.Azért fél tőle,mert az állatkereskedő ha kalitot takarított vagy bármi,mindig megmarkolta szegénykét a kezével.Meg amikor hazahoztam csak a kezemmel tudtam kivenni a dobozból. :S
2011. júl. 12. 16:09
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy a fújás jó ötlet,eddig nem jutott eszembe.Köszi!(:
2011. júl. 12. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!