Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha egy hullámos papagájt...

Ha egy hullámos papagájt veszek és sokat foglalkozok vele (szelídítem stb) akkor nem fog unatkozni?

Figyelt kérdés
És ha később veszek hozzá egy párt akkor elfogadják egymást??
2011. júl. 13. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha csak egyet veszel, de napi 10-12 órát mellette ülsz, unatkozni nem fog, de gondolom Te is szeretsz emberek közt lenni, nem csak papagájok közt, na, ő is így van vele: szeret a fajtársaival lenni. Eredetileg több 100 fős rajokban élnek... Szóval, ha nem csak egészséges, de kiegyensúlyozott madarat akarsz, akkor kellene neki egy társ:)

A kiválasztása más tészta, nekem eddig egyszer fordult elő, h vissza kellett vinni a kereskedésbe a párt, mert annyira gyűlölték egymást. De hosszú sztori, h miért, hozzá nem értő ember vette nekem, nem én választottam, és ezért történt ez az incidens. Ha megismered a madarad, ki fogod tudni neki választani a megfelelő temperamentumú társat, hidd el:) És szeretni fogják egymást.

2011. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!!
2011. júl. 13. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 1 évig volt egyedül a hullámos papagájom aztán el kezdte tépkedni a tollazatát és azt hittem azért, mert unatkozik...de végül nem jöttem rá miért is, viszont vettem neki ezért játszótársat. :) Aztán meg még egy harmadik hullámos papagáj is betévedt hozzánk így már 3-an vannak.

Szerintem vegyél neki társat, ne várj annyit, mint én vártam. Jól ki fognak jönni egymással. Nálam is megbarátkoztak. Volt hogy a 3.-at az egyik nem akarta elviselni, most meg már imádják egymást, megszokták egymást mindhárman.

2011. júl. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

olvasd el ezt:


[link]

2011. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!