Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan érjem el, hogy engedje...

Hogyan érjem el, hogy engedje a simogatást?

Figyelt kérdés

3 hónapja van egy törpepapagájom.Már nagyon jól haladok a szelídítésben,de még mindig nem százszázalékos.Az ujjamra gond nélkül rááll(persze ha adok cserébe fürtöst is),viszont nagyon erősen meg is szokta csípni,ami eléggé fájdalmas,és csak akkor engedi,hogy az ujjammal felé közelítsek,hogy ha kajával kínálom meg,különben arrébb megy.

A vállamra is fel tudom már ültetni,azt is csak fürtössel,ha meg nem kap kurkássza a hajam.Viszont az érintést nem tűri,esze ágában sincs megengedni,hogy hozzáérjek.De amúgy érdekes,ha botot veszek a kezembe rögtön oda jön hozzám,ha meg nem tud mire ráállni a mögöttem lévő ventillátorra repül,mert az közel van hozzám.Nem tekint kifejezetten a párjának,nem szokott rikácsolni utánam. Hogyan tovább? Mennyi időbe fog telni,mire teljesen megszelídül(félénkebb,makacs madárról van szó,senkit nem enged közel magához,csak engem fogad el valamilyen szinten)?Vagy csak csináljam amit eddig,aztán megtörténik a csoda? Csak mert egyszer írta valaki itt gyiken,hogy volt egy vad nimfája,aki 1 év után egyszer csak odament hozzá,és azt akarta,hogy simogassa,teljesen szelíd is lett.

14/L


2011. júl. 14. 19:06
 1/4 Lázár Deniel válasza:
atol függ hány évas meg kis korátol kézhez kel szoktatnin nekunk kakadunk van és már egész pici kora ota ismerem és ha mondjun egy sipal bizonyos hangot fütyentem idejön és hagya hogy simogassuk okos állat tudsa hogy hol van a jo gomb a plazma tvn és be kapcsolja éa este ugy alszik el nekünk nimfa papagájunk meg 2hónapos korában kézbe vettök és azóta szereti ha simogatják
2011. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem is nimfám van, és teljesen ezeken az állomásokon mentünk végig, mint most Te. Fürtös evés, majd vállra állás, majd botra állás, hajkurkászás, végül megengedte egyszercsak, hogy megsimogathassam. Még egyelőre ott tartunk, hogy akkor simogathatom, ha Őfelsége megengedi, olyan nincs, hogy megvakarnám a fejét, és odanyúlok. Olyan van, hogy ő odatotyog hozzám, és odanyomja a fejét a kezemhez, hogy csináljam a dolgom:)


Nálunk úgy tört meg a jég, hogy letettem magam mellé az asztalra, botról természetesen, mert megfogni nem szabad őt. És ott játszott mellettem egy-két héten keresztül minden nap, én nem közeledtem felé. Aztán egyszer annyira felbátorodott, hogy elkezdte érdekelni, h mit csinálok (épp nassoltam). Nem engedtem oda a kajámhoz, és a kezemmel képeztem akadályt, mondván azt nem szereti:) Aztán elkezdte a fejével löködni arrébb a kezem, amin én lepődtem meg a legjobban, és akkor simogathattam meg először. Azóta is így jelzi, ha simire vágyik.


Szóval hagyd rá, ha ennyi mindent elértél nála, idő kérdése, hogy mikor engedi majd a simogatást is.

2011. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is két nimfám van és a fiú a kinti madarak hangját utánozza,az ugatást a fütyüléseimet,és jelez ha kér enni de kopog is ha ki akar jönni a kalitkájából.szoktasd úgy a simogatásra,hogy először kézből próbálod etetni így jobban megfog bízni benned.
2011. júl. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
régen is volt már egyem aki vagy odatotyogott hozzám,hogy simizzem,vagy én vakargattam afejét úgy,hogy ő előredőlt.a mostani tojóm egy lutínó(piros a szeme de nem fehér a tolla)
2011. júl. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!