Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan válasszak? Kezdő...

Hogyan válasszak? Kezdő zebrapintytartó lennék! (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kicsi koromban már voltak zebrapintyeink, de azokat főleg a szüleim gondozták. Most (elég sok évvel később) szeretnék én is, de értük én vállalnám a felelőséget! A tartásukkal tisztába vagyok, de nem tudom hogyan válasszak! Egy átlagos kalitkám van. Egy pár? Esetleg hárman, hímből vagy tojóból legyen több?

Valamint hol vegyem (Budapest), magánembertől ugyanolyan jó, mint állatkereskedésből? Előre is köszi!

U.i.: Amúgy bármilyen tartással kapcsolatos tanácsot megköszönnék! Mindíg tanul az ember! :)


2011. júl. 19. 17:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokkal inkább magánembertől, mint kereskedésből. Ám a kritériumok ugyanazok. Ha a madár gubbaszt magában, kusza a tollazata, csupa kaka a feneke, akkor ne hozd el, mert ezek betegségekre, parazitákra utaló jelek. Sőt továbbmegyek és azt mondom, hogy onnan egyet se hozz el, mert a többi madár is lehet már hordozója betegségnek, csak rajta még nem ütközött ki.

Egy kalitkába csak egy párat tegyél, hacsak nem akkora, hogy 3 pár beleférjen. Páratlanul se tedd össze őket, mert ilyen kevés létszámnál a magányosan maradt madárnak nyomorúságos élete lesz. Hiába apró testűek, elég vehemens jószágok, erőszakosak lehetnek még a saját párjukkal is.

2011. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Sokat segítettél! :)
2011. júl. 20. 14:05
 3/3 Réka2001 ***** válasza:
tessék itt egy oldal a madár tartásról: [link] Üdv:Réka
2011. júl. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!