Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Találtam egy madarat az úton....

Találtam egy madarat az úton. Észrevettem, hog még él, ezért felvettem és hazavittem. Mit csináljak vele? Hogyan lehet meggyógyítani?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi a baja, mikor bevittem a házba ,egvadult és elkezdett repülni, de nem sikerült neki nagyon. Rpült két métert és a földön landolt. Mikor megnéztem jobban is láttam, hogy összevannak ragadva a tollai. Összeregadtak a farktollai, meg a jobb szárnyán is a tollak.


Próbáltam enni adni neki, összekevertem egy kis napraforgó olajat meg kenyérmorzsát, de nem evett belőle. Vizet is adtam neki kis tálban, de abból sem ivott. Baromi gyorsan lélegzik és őrülten ver a szíve is (gondolom fél).


Nem tudtam vele semmit kezdeni, ezért becsomagoltam egy pár rongyba, hogy ne fázzon (Itt most hideg van.)


2011. júl. 21. 16:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

A ragacsos bigyót leszedtem róla, de most teljesen kimerült. Csak fekszik ott, elég ijesztő.


Nem tudom, hogy milyen madár, de szerintem fecske.

2011. júl. 21. 16:18
 2/16 anonim ***** válasza:
Ha van a közelben állatorvos vidd el!Mond meg,hogy találtad nem hinném,hogy kér majd pénzt azért mert ellát egy vad madarat!
2011. júl. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Sajnos állatorvos nincs a közelben.
2011. júl. 21. 16:21
 4/16 anonim ***** válasza:
Remélhetőleg nem tört el semmije és csak a sokk miatt nem tudott repülni. Állatorvoshoz kéne vinni, mást nem tudsz csinálni. Addig is ne csomagold be, tedd kalitkába valami korrekt hőmérsékletű helyre, és takard le egy ronggyal, hogy megnyugodjon kicsit. Ha nincs kalitka akkor egy nagyobb doboz is jó, csak legyen rajta pár luk nehogy megfulladjon. A fecske rovarokat eszik főként, fogj neki legyet! Egyébként könnyen megállapíthatod milyen madár, itt az internet.
2011. júl. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Igen, mostmár tuti, hogy fecske.

Nincsenek rovarok a közelemben, szóval valami más húst megeszik? A doboz jó ötlet volt köszönöm.

2011. júl. 21. 16:28
 6/16 A kérdező kommentje:
Találtam a feje két oldaláb 2 pontot amiket ha megnyomok, akkor hatalmasra nyitja a csőrét. Beletettem pár legyet, meg öntöttem egy kis vizet utána. Ettől feléledt és elszállt. De lezuhant ezért újra összeszedtem, viszont ma már nem aarom többet kínozni. De azért elkapok még pár legyet.
2011. júl. 21. 18:10
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem semmi amit megteszel érte!Más lehet,hogy ott hagyta volna!Le a kalappal előtted! :)
2011. júl. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon örülök,hogy vannak még ilyen jó emberek,mint Te:)Remélem sikered lesz!!!Esetleg valami állatvédelmi egyesületet meg lehetne kérdezni,szerintem.Hátha tudnának segíteni ők is:)
2011. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Olvasd el, mit kell tenned. A nemzeti parkiak és a madárkórház, az állatkertek is tudnak segíteni. Főzzél gyorsan keménytojást, a sárgáját keverd el egy kis vízzel, ezt tedd a csőrébe. Ujjadra vegyél fel vizet és itasd meg, aztán tedd éjszakára kilyukasztott tetejű dobozba, hogy kapjon levegőt. És a linkben szereplő valamelyik telefonszámot hívd fel sűrgősen.

[link]

2011. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Én is jártam már így csak én egy galambot találtam aminek nagyon fura csőre volt.

Nekünk sincs a közelben állatorvos.

Estére betettem 1 kalitkába amiben szalma volt egy kis injekciós tű szerűségből itattam enni magától evett.

Nálam az lett a vége a történetnek hogy minden napközben kiengedtem hogy hagy legelgessen és csak estére volt bezárva szóval vagy megtalálásától 3 nap múlva ahogy kiengedtem legelt és 1 kis idő múlva elvitte az anyja szóval tudom hogy biztos kezekben van!!!!

2011. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!