Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagájomat szeretném...

Nimfapapagájomat szeretném kézhez szoktatni. Tudtok tippeket adni hogy szoktassam kézhez?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy vettem egy gyönyörűséges nimfa papagájt, az egész teste nárcisz színekben pompázik, külön kalitkába van, tegnap vettem, azaz pénteken, már megtalálta az itatót, az etetőt, és a földön nagyon szeret mászkálni, 1-2szer ráállt a kezemre, de csak azért mert hintán mászott, beraktam a kezem, megijedt és elkezdett mozogni, kibillent az egyensúlyából és az ujjamba támaszkodott meg, és egyre többször csinálja, meg már vissza fütyülget, de a kölest nem szereti. Mit ajánlatok, hogy tudnám gyorsan kézhez szoktatni? Mert nem a legnagyobb kalitkába van, és szeretném kiengedi repkedni a házamba. Köszi minden választ
2009. ápr. 4. 19:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki időt, míg hozzád szokik, ők nagyon kíváncsiak, esetleg tegyél be neki egy tükröt, adj neki kézből nasit, gyümölcsöt például (alma, narancs, banán), tökmagot, napraforgómagot. Ezeket szeretik, idővel hozzád fog szokni, főleg, ha fiatal (nem tudom, mennyi idős). Az én egyik nimfám itt született, nem kézzel neveltem, a szülei nevelték, tehát őt is szoktatni kellett, de sikerült ezekkel a módszerekkel, amit neked is írtam, most lesz 8 hónapos, és rendszeresen nyitva van a kalitkája, akkor jön ki, amikor akar, és a kedvenc landolási helye a fejem teteje. :-)
2009. ápr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én nimfám több mint 10 éves. Amikor vettem éppen kitollasodott fiatal madár volt. Az első héten csak enni-inni adtam neki, hogy nyugalma legyen és megszokja a helyét. Fokozatosan megszokta a közelségem. Amikor benyúltam a kalickába megpróbáltam megsimogatni. Amikor már nem menekült előlem és elfogadta a csemegét a kezemből akkor léptem tovább. Van egy olyan reflexe, hogy ha a mellkasa elé teszed az ujjad akkor automatikusan ráül az ujjadra. Kb. 3-4 hét után nyitottam ki először a kalickát. Már nem emlékszem mennyi idő után lett teljesen kezes, de most bármikor megfogom nem menekül el. Odaül a vállamra és a fülem mögé dugja a fejét. Naponta több órát van kinn a lakásban. Én csináltam neki egy T alakú ülőfát talppal. Gyakran üldögél ezen. Ha pottyant, akkor az talpról egyszerűbb letakarítani.

Első időben sokat kell neki beszélni, fütyülni, és akkor beszélni is megtanul. Amikor hazajövök, már kiabálja, hogy szia. Tudja mit jelent a dusi-dusi. Oda dugja a fejét, hogy simogassam. Modja is, hogy dusi-t kér.

Arra nagyon vigyázz, hogy ne legyen szabad átlátszó üvegfelület a házban, mert nem tudja érzékelni. Nekirepül és csúnyán megsérülhet.

Minden papagáj külön egyéniség, de nagyon mókás kis madarak. Sokat kell velük foglalkozni, és játszani. Az enyém megfog minden apró dolgot a dohányzóasztalon pl. toll, csipesz, körömreszelő, kicipeli a szélére és ledobja. Majd büszkén rámnéz, hogy milyen ügyes volt.

2009. ápr. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
oké, de annyira félek, asszem 2 hónapos körül lehet, és tök félek hogy lehet az első nap amikor benyúltam a kalitkába úgy megijedt szegény hogy azért imádkoztam ne utáljon jobbra balra, és most valószínűleg új kalitkát kap, mert ez elég kicsi szegénykémnek
2009. ápr. 4. 21:33
 4/7 A kérdező kommentje:
még valami, nekem vannak másik madaraim is, 4 nimfa és 3 hullámos, egy se szelíd, de ők egy nagy röpdébe vannak a szobámban, a nimfa pedig az előszobában van, és most elhatároztam hogy egyet megszelídítek, köszi az eddigi tanácsokat, remélem lesz még
2009. ápr. 4. 21:40
 5/7 A kérdező kommentje:
már valamilyen szinten megszokott, ha kalitkába van nem fogadja el a kezem, de ha kint van, oda bújik hozzám, mászkál a hátamon, fel áll a kezemre, kiveszi a magot a kezemből, ha rárakom a fejem tetejére a kölest felmászik, lelöki az asztalra majd lemászik rólam és elkezdi enni, de a kalitkába menekül a kezem elöl, érdekes
2009. aug. 5. 21:14
 6/7 anonim válasza:
én ugy tudom szelid madarak sem szeretik azt ha kalitkán belül zavarjuk őket. kivéve ha finomakat aduunk nekik vagy ha szabadon akarjuk őket engedni.
2013. jan. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam nimfát-hullámost szelídíteni, hogy: Először, mikor odakerül hozzám egy madár, 2 napig nem bolygatom, csak etetem meg itatom. Utána egy teljes hétig, reggel-este kiveszem a madarat, és a kezembe tartom, közbe óvatosan simogatom a mellkasát, és beszélek hozzá(pl. Jaj, de szép madár; jaj, de cuki madár; jaj, de szeretlek stb). Az ezt a "tréninghetet" követő héttőúl kinyitom eki a ketrecajtót, és hagyom a lakásba kirepülni. Az ajtón kívüli helyre magokat szórok.
2018. jún. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!