Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem beteg a hullámos papagájom...

Nem beteg a hullámos papagájom? A Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Itt vannak képen a madaraim: [link]


A kék hullámos régebb óta van nálunk olyan 3 hete. A fehér hullámost tegnap hoztuk párnak :)


És eddig nem tűnt fel de most, hogy itt a másik elég észrevehető a kék lomhasága vagy nem is tudom mi.


Amit észrevettem és furcsállom:

Ellentétben a fehérrel a kék papagáj mindig felborzolja a tollát nap mint nap sokszor gyanakodtam atkára azt olvastam ez amiatt lehet többe közt. A másik amiért a képet is linkeltem, hogy a kéknek kicsit zöldesebb a csőre az a baj nem nagyon emlékszem eredetileg milyen volt nem e változott ez utalhat e valamire? Eddig csak magvakat kaptak most már fogok nekik adni gyümölcsöt is és vettem a vizükbe cseppenthető vitamin-t.


Tehát az érdekelne, hogy a sok vakarózás, tol borzolás, zöldes csőr utal e valamilyen betegségre?



Előre is köszönöm.


2011. aug. 3. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem külömbözö nemüek
2011. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ránézésre semmi baja, tuti nem atkás, mert nagyon szép, egységes tollazata van. Nem baj, ha a csőre sötétebb, mint a hófehér papagájnak, hiszen ő színes, gondolj csak bele.

Ha nem gubbaszt egész nap magában, főleg így, társ mellett, eszik, iszik rendesen, nincs hasmenése, akkor nem valószínű, hogy baja lenne.

2011. aug. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ÚÚÚ Rendben nagyon köszi :) Csak féltem hogy ne legyen semmi baja alig vannak itt de már tökre megszerettem őket :)
2011. aug. 3. 19:06
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem piszkálni akarlak, de tennél fel róluk szemből is képet? Mert nekem egyneműnek látszanak...
2011. aug. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha nem gubbaszt egész nap és csak pihenés közben borzas a tollazata akkor nincs baja. Csinálhatnál róluk közeli képeket oldalról és szemből is mert egyneműnek tűnnek.

Mivel kezdő vagy adok pár tanácsot:a vízbe csepegtethető vitaminok nem érnek semmit. Inkább immunovetet vegyél vagy ha nincs mást de magba keverhető vitaminpor legyen. Az önitatót,önetetőt(ha van) dobd ki és helyette rácsra akasztható tálakat vegyél. Ha jól látom műanyag ülőrúdjaik vannak. Ezeket is dobd ki és helyettük nem permetezett gyümölcsfaágakat,fűzfaágakat,akácfaágakat tegyél be nekik(félig vagy még addig se tudják átfogni őket a lábaikkal).

2011. aug. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, azt én is akartam írni, hogy mindkettő tojónak néz ki.

Második voltam.

2011. aug. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt van róluk több kép nem akarom mindet feltölteni noob.hu-ra lehet a képen nem látszik jól de a kék az nagyon kékes viaszhártyájú a fehér pedig nagyon barnás és úgy is viselkednek mint egy pár :)


[link]



Nagyon köszi a tanácsokat, megfogadom mindjárt be is szerzem amiket írtál :) + Cserélem


A ketrec még pici most fogok venni egy sokkal nagyobbat nekik :)

2011. aug. 4. 15:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem jó a link.
2011. aug. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsi aszittem meglehet nézni.


Itt a link: [link]

2011. aug. 4. 17:45
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem 2 tojó (2 hím vagy 2 tojó is párosodhat, etetheti,vakargathatja egymást). A képeken nem látszik rendesen ezért nézd meg a viaszhártyájukat. Ha van az orrlyukaik körül fehéres karika akkor mindkettő tojó. Vagy amikor pihennek és borzas a tollazatuk nézd meg oldalról a fejüket ha lapos akkor tojók.

A tükröket,csengőket is dobd ki mert ártanak nekik. Mivel ketten vannak elég 1 hinta és egy atkatox de hogy ne nőjön meg a csőrük rendelhetnél az internetről/csinálhatnál(pl.alaposan lemosott jégkrémpálcákból) fából készült játékokat. Ha újságot és nem homokot teszel a kalitka aljába akkor egy külön etetőbe tegyél be nekik madárhomokot mert kell az emésztésükhöz.

2011. aug. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!