Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A nimfa papagájt hogy kell...

A nimfa papagájt hogy kell betanítani, hogy a kezemre szálljon? Vagy hogyan szelidítsem meg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 11:58
 1/5 anonim válasza:
bőr kesztyűben ki veszed a ketrecből és beszélgetsz hozzá, napi háromszor ugyanezt meg csinálod akkor egy-két hét múlva már a kezedre fog szállni
2011. aug. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
én egszerűen kiengedtem, hagytam h kirepülje magát, aztán megfogtam volt amikor a kezemre tettem, de inkább a vállamra és adtam neki szotyit, tökmagot hozzákell szoktatni, amikor legközelebb kiengedtem már kis idő után magától jött oda és olyan szépen szotyizott!!!!
2011. aug. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia. Álltalában fiatal madarakat szoktak dajkálni, kézhez szoktatni. Ha még nem tollasan kerül hozzád, akkor nincs gond, mert ahogy eteted, foglalkozol vele úgy fog a legjobban ragaszkodni hozzád. Felnőtt madárnál sok kitartásra van szükség, de lehet azzal sem érsz célt. Kiengeded a szobádban, esetleg valami kedvenc gyümölcsel próbálod lassú mozdulatokkal, nem erőltetve becserkészni. Egy idő után biztosan rád fog szállni. Az a lényeg, hogy ne féljen tőled. Ha heteken keresztül rádrepül, és már nem fél tőled, akkor óvatosan a mellkasa alá tolhatod az ujjad. Tízszer lehet elrepül, de ne add fel, sikerülni fog, és rálép az ujjadra.
2011. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kezdésnek csak ülj mellé és beszélj hozzá mindennap sokat addig amíg azt nem látod hogy érdeklődik feléd azaz nem húzódik el hanem figyel rád(ne tegyél a közlében hirtelen mozdulatokat). Majd fogj meg egy fürtös kölest és a legvégét fogva tedd oda a kalitka rácsához. Kell neki pár nap de enni fog belőle. Ha már nyugodtan eszik belőle akkor az ujjaidat a fürtösön csúsztasd közelebb hozzá. Majd ha már így is bátran eszik belőle csúsztasd még közelebb hozzá a kezed a fürtösön és így tovább egészen addig amíg úgy is elfogadja hogy szinte a csőre mellett fogod a fürtöst. Ezután ugyanezt ismételd meg kalitkán belül is. Ezután tedd lassan az ujjad a lábai elé és az ujjad után tedd a fürtöst. Így ahhoz hogy elérje a fürtöst rá kell lépnie az ujjadra. Ezt gyakorold vele addig amíg egyből rá nem lép az ujjadra. Ezután ha elé rakod az ujjad rá fog lépni. Hogy megszokja azt hogy mozog alatta a kezed állítsd az ujjadra majd vidd oda egy másik ülőrúdjához majd vissza az előzőhöz. Ezt is gyakorold vele. Ezután amikor kint van tedd 5-10 centivel elé a kezed és kezd hívni. Én a nevüket szoktam mondani elnyújtva de bármit mondhatsz. Ha ráugrott/rálépett a kezedre jutalmazd meg fürtössel és szavakkal is dicsérd mindig. Fontos hogy ne mindig ugyanonnan,ugyanolyan szögből hívd mert ha mindig pl. a kalitka tetején ülve hívod elölről akkor csak onnan fog menni és csak akkor ha előtte vagy. Tehát hívd úgy is hogy háttal van neked vagy mellette vagy és mindenhonnan ahol üldögélni szeret kint. Ha már jól megy egy kicsivel távolabb viheted a kezed és ha így is megy még távolabb mehetsz és így tovább akár 10 méterig vagy még tovább is. Amikor hívod fontos hogy éhes legyen mert ha nem éhes nem megy ezért kiengedés előtt 1-2 órával vedd ki az etetőjét.

Remélem segítettem.

2011. aug. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen sokat segítettetek:) Legalább fogom tudni, hogy kezdjek hozzá!
2011. aug. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!