Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elrepülne ha kiengedném?

Elrepülne ha kiengedném?

Figyelt kérdés

Van két hullámos papagájom. Nagyon szeretik egymást. Az egyik nem tud repülni, mert beteg.

Amelyik tud repülni azt a szobából egyedül ki sem tudom vinni csak akkor hogyha ott van a másik is. És ha kiveszem a szobában akkor is visszamegy hozzá a kalitkához.

Ha a szabadba kivenném mind a kettőt elszökne (az amelyik tud repülni)? Vagy csak repkedne és visszajönne a másikhoz, vagy a kalitkába enni?


(Két fiú papagájról van szó.)


2011. aug. 6. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne próbáld ki.
2011. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
nincs értelme kipróbálni, mert nem tudhatod előre ráadásul ninc sértelme elveszíteni a madaradat ha egyáltalán elrepül, szóval mindig minden körölmények között NE ENGEDD KI!!!!!!!!
2011. aug. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Isten ments, hogy kiengedd!

Elveszne és a szabadban ezek a madarak már nem életképesek.

A feltűnő színük miatt a macskák is nagy veszélyt jelentenek számukra.

Apa gyerekkorában is elrepült egy papagájuk, véletlenül nyitva maradt a szobaablak, sosem került elő.


Én is láttam már lakótelepen a házak közt repkedni kétségbeesett papagájt, tuti nem élte túl.

2011. aug. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van itt olyan aki már engedte ki a papagáját a szabadban és nem repült el a madár?
2011. aug. 6. 15:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Ne vidd ki őket!

Én a nimfáimat ki szoktam vinni hámmal de sajnos hullámosra nem csinálnak mert túl kicsi,gyenge és törékeny madarak. Bár itt régebben azt írta valaki hogy csinált a hullámosára hámot.

2011. aug. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Timberwolf ***** válasza:
Még véletlenül se csinálj ilyet! Egy nagyobb madártól, például galamb, varjú megijedne és távolabb repülne (meg amúgy is elmenne felfedezni) vagy elkaphatja egy vércse is. Szerintem hámmal sem biztonságos madarat a szabadba vinni.
2011. aug. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beus35 ***** válasza:

Nem tudhatod,hogy visszajön-e!

Ne engedd ki,mert ha nem jön vissza,akkor kint a szabadban elpusztul szegény!!

Vigyázz rájuk!

2011. aug. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!