Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megtetvesedtünk, SOS! Mit...

Megtetvesedtünk, SOS! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Amilyen balfácánok vagyunk, amire észrevettük, hogy dísztyúkjaink tetvesek, mindent elborítottak ezek a rút madáratkák.

Befújtam őket és házukat Insecticid2000-rel. De ma a kerítésen kívüli tárgyon is nyüzsögtek, amiből arra következtetek, hogy az egész tyúkudvar, sőt környezte is tele van vérszívókkal.

Mit lehet tenni? Kertünket mérgezés nélkül tartjuk, olyan növényt nem ültetünk, amit permetezés nélkül elpusztítanának a kártevők. Most azonban fel kell adnom ezt az elvet, valamivel le kellene permeteznem a tyúkudvart és környékét.

Az eddig használt szer nagyon jó, de túl drága ahhoz, hogy körülbelül 60 négyzetmétert lepermetezzek vele. Persze, ha muszáj, akkor megteszem. Mi lenne az a szer, ami elpusztítja az atkákat, mégis emberbarát? Gyermekeinket féltem a mérgektől. Köszönettel veszek minden tanácsot.


2011. aug. 8. 11:25
 1/5 KovacsAdam ***** válasza:
Nem volt rendesen takaritva.Ezert lettek tetvesek!
2011. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TasTóbiás ***** válasza:

huha... szüleimnél is elő-elő fordul, hogy megtetvesednek a tyúkok, de ez nem akkora nagy ügy.

Ja és nagy melegben, a tyúkketrec miatt van ez. (mindig akkor történik ha nincs ideje kitakaritani)


Ha a tyúkokat és a ketrecüket tetűmentesíteni tudod, akkor gond megoldva. Tetü kaja nélkül nem szaporodik:) tehát kinti tetük elpusztulnak.


Maximum 1 hét alatt meg lehet szadabulni.

3 dolgot lehet tenni:

1. a tyúkokat naponta tetüporozni (vagy bármi más szer ami tetüt nyir ki, mert nem elég 1x, újrafertőződnek)

2. A tyúkólat tetűtleniteni vagy szerrel, vagy a régimódival: újrameszelni (ez bejön szinte mindig)

3. (idén eddig jutott a fater) tűzzel felrtőtlenítette a ketrecet, mert nem akartak a szertől megdögleni (nem nagy a ketrec, és égő fáklya szerű izéver végigperzselte belülről - ez tetűt-tojást pusztit) - vigyázz, mert a szomszéduk pár éve igy égette le :D:D


Lényeg a lényeg: pár napig a tyukokakt tetűtleniteni kell, és az alvó helyüket fertőtleniteni, hogy ne tetüződjenek ujra.

2011. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hetenként cseréltem alattuk a szalmát, kiemeltem a tálcát é alattuk is kefével kisepertem. Azt hittem, ez így elég.

Családom azt gondolta, hogy a tyúkoknak egész nap rendelkezésükre kell állnia búzának, kukoricának, felszórták a tyúkudvart, s az lett a következmény, hogy 60-70 gerle ideszokott.

Most már vigyázok, hogy egyetlen szemet sem találjanak, kezdenek eltűnni.

Insecticide 2000-rel fújtam le kétszer az ólat, a három kis tyúkot és az egyszem csibét is. Ez 3 hétig hat.

Tehát a környezetet felesleges lepermetezni? Pedig éppen erre készülök, ma érkezik 5 liter a nagyon drága szerből, amit említettem. Akkor ezt megspórolom, jó lesz a későbbi időkben az állatokra. Kutyáinkat is beszórtam. Van egy Kajli nevű nyuszink is, vajon ő is megtetvesedhet? Mert én egyelőre az udvarban mindig. Nagyon forró fürdővel irtom ki őket azonnal, fejemből is.

Megérkezett az insecticide 2000. Több mint 12 000 forint volt.

Az biztos, hogy ezek a tetvek kiszívják belőlem az energiát. A tyúkocskákat eddig is igyekeztem jól tartani, most miden nap kapnak főtt tojást, túrót is.

Köszönöm biztató szavaidat. Akkor néhány nap, és rend lesz. Köszönöm.

2011. aug. 11. 14:23
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves Tóbiás!

Arra tudnál-e választ adni, hogy a tyúkok kotlása meddig tart? Mert most mindhárom kotlik. Tojás híján az egyszem kiskakas csibét hívogatja mindegyik. Vajon tojnak-e az idén?

Családom újabb néhány tyúk vásárlásárra készül. Én nem, nekem túl nagy a lecke. Azt is kérdezném még, hogy a dísztyúk érzékenyebb a normál tyúknál? Mert néhány cochinra gondolnak. Helyes-e vajon a terv?

2011. aug. 11. 14:30
 5/5 TasTóbiás ***** válasza:

Szia.

Kotlik mindhárom???? Ha nincs alattuk tojás, akkor kár kotoltatni őket. Minden kotlás rövidíti az élettartamukat, mert nagyon megterhelő a szervezetüknek.

A tyúkfélék kb 3 hétig kotlanak.

De ha nincs tojásuk, és kedvesek a tyúkok, ne engedjétek kotlani őket, csak úgy.

Otthon egy drasztikus, de bevált módszert alkalmaztunk: nagy veder vizbe benyomtuk őket (a fejüket nem), ha nem akartunk kotlást. Ezzel a testük hőmérsékletét levittük, és max 1 hét alatt elment a kedvük tőle. De több ideig éltek, és finom volt a husuk is:)


A különc tyúkfajtákkal 1 gond van: nagyon komoly személyiségük van!!! éezt úgy értsd, hogy minden fajtának megvan a különcsége:

pl. gyöngytyúk: hihetetlenül pimasz és önfejű, az általam ismert legkiváncsibb féle, mindent birtokolni akar, és ha nem vágod vissza a szárnyukat elmennek. Ja és nehéz rávenni őket hogy ketrecben aludjanak.

Japán tyúk: törpe növésű tyúkféle, és kész méregzsák. Egy japánkakas simán kinyír egy normál (nála 4x nagyobb) kakast. kis termetük miatt könnyen meglépnek az udvarról.


De az érdekességük is megvan, és az szép! Nekem ezüstfácánjaim voltak (zárt helyen az udvaron). Azon kívül hogy a fácánkakas mindig igyekezett véresreverni a lábamat mikor bementem, nagyon ragaszkodó félék (ha csibekortól nevelik őket)


MINDEN UJAT KI KELL PRÓBÁLNI!!!

2011. aug. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!