Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudom megállapítani,...

Honnan tudom megállapítani, hogy milyen nemű és mennyi idős lehet? Kaját már vettem neki, kalitkában volt de mekkorában kell tartani?

Figyelt kérdés
Kutyasétáltatás alatt találtam egy kuka mellett egy hullámos papagájt, valaki kirakhatta mert megunta! Állatbarát vagyok így hazahoztam!
2011. aug. 11. 13:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el állatorvoshoz, ő átvizsgálja és minden kérdésedre válaszol (pl.a neme, becsült kora, stb.) a többit a tartásáról, etetéséről a neten is el tudod olvasni. Jó lenne, ha tágas kalitája lenne, amiből naponta kiengeded repkedni néhány órára (ablakok, ajtók ilyenkor mindig zárva legyenek, a kalitka ajtaja viszont nyitva, hogy vissza tudjon menni, ha már elege van a buliból). Praktikus a polcok, szekrények tetejére újságot fektetni, mert a madár nem szobatiszta, akár röptében is pottyint és az újságot csak összegyűröd és kidobod, a könyvlapok közé csurgó trutyit viszont sosem szeded ki. Hamar meg fog ismerni, a válladra, fejedre száll, kedveskedik, aranyos kis jószágok, de sokat kell utánuk takarítani :=)
2011. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A nemét és a korát én se tudom hogy hogy lehetne megállapítani.Akkora kalitka kell neki hogyha a szárnyait kinyújtja akkor ne akadjon be.De ha veszel újat akkor az eladó biztos tud majd segíteni.:)
2011. aug. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ma néztem egy elég nagy kalitkát.Kb 150cm magas és 80cm széles.Inkább ilyen nagyot veszek neki mert nem tudom megoldani,hogy kiengedjem!
2011. aug. 11. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:

A korát nem biztos de a nemét ha raksz fel képet meg tudom mondani.

A tartásáról szerintem mindent megtalálsz itt: [link]

2011. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szívesen tennék képet,de nem tudom ide hogyan kell feltölteni! :)
2011. aug. 11. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Töltsd fel pl.ide: [link] és linkeld be a képeket.
2011. aug. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2011. aug. 11. 18:26
 8/10 anonim ***** válasza:

A vad-szepseges oldalt olvasd el, ott tömören mindent magtalálsz kb.


van egy másik is: papagajidomitas.blogspot.com


A viaszhártya színéről az orrán meg tudod állapítani. Ha kék, akkor fiú, ha rózsaszínes, barnás, akkor lány.


Természetesen kell akkora kalit neki, hogy ki tudja nyújtani a szárnyát, de nem csak akkora kell. LOL


Olyan kell, amiben tud repkedni. A madarak repülni szeretnek, nem punnyadni egy kis kalitkában.


Készíteni is egyszerű. Fa keretre ha teszel ponthegesztett dróthálót. Ennek négyzetmétere úgy 400-500 Ft. Elég nagyot is tudsz így készíteni, és még olcsóbb is, mint a bolti, valamint megfelelőbb is. Téglatest alakú kalitot szeretik, ebben tudnak repkedni.


Vegyél mellé párt is, a hullámos rettentően igényli ezt. Az ülőrudak friss faágak, ha lehet fűzfaágak legyenek.

2011. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiatal madár(1-2 éves). Nézd meg hogy az orrlyukai körül van-e fehéres karika ha van tojó ha nincs hím. Az ülőrúdjait cseréld le fűzfaágakra,nem permetezett gyümölcsfaágakra,akácfaágakra(félig vagy még addig se tudja átfogni őket a lábaival).
2011. aug. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kisfiú!!! :))

Jövőhéten kap egy kislányt! :)

2011. aug. 12. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!