Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájokról szeretné...

Hullámos papagájokról szeretnék pár dolgot tisztázni! Jól csinálom eddig szerintetek? (Azon kívül hogy az egyik elrepült)

Figyelt kérdés

Az elejétől: 2-3 hete kaptam egy hím(kék) és egy tojó(zöld) hullámos papagájt! Az erkélyen helyeztem el őket... Először nagyon féltek tőlem, minden hirtelen mozdulatra megijedtek! Aztán sokat voltam a közelükben, beszéltem hozzájuk, és később már rászálltak az ujjamra, megszelídültek! 4 napja etetés közben az hím(kék) papagáj sajnos kirepült akalitkából és átvitorlázott egy fára... Sajnos nem tudtuk befogni, továbbrepült! Amikor pár óráig a tojó nem találta a párját, ekkor egyhelyben gubbaszotott felborzolt tollakkal! Szerencsére sikerült megnyugtatnom, simogattam, adtam neki fürtös kölest, stb.

Ma reggel raktam be neki fűzfaágat, hogy hagy koptassa a csőrét és a karmait, mert nem nagyon használta a szépiát!

A fűzfaág elég vékony amúgy 1cm átmérőjű a legszélesebb pontján kb.! Ez elég?

Továbbá kérek tőletek tippeket, hogy hogyan érezné magát a legjobban az egyedül maradt Kiwi nevű hullámos papagáj! =)


Köszönöm hogy végig olvastad!


2011. aug. 16. 18:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Először is, ha vennél neki egy másik párt.
2011. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de azt hallottam, hogy ha túl hamar veszek neki új párt, akkor nem fogadja be! Várok még egy kicsit! A fűzfaágról mit gondoltok, mennyire kell vastagnak lennie?
2011. aug. 16. 18:18
 3/16 anonim ***** válasza:
másodszor is vannak játékai ? mert ha nem akkor az lenne a legjobb ha mielőbb beszereznél . Legelsőnek a tükröt !
2011. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Még nincsenek, de csengőt szeretnék venni neki, és egy hintát! Tükörről azt mondják hogy nem hasznos, többet árt a madárnak, mint használ!

Ja és még az, hogy ha már az ujjamra rászáll és engedi simogatni magát, akkor ki lehet engedni a szobába? Még nem mertem, de szerintem már eléggé szelíd ehhez.. szerinted?

(Amúgy még a fűzfaág vastagságára sem kaptam választ :D)

2011. aug. 16. 18:39
 5/16 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd nyitva a kalitka ajtaját, a hogy magától jöjjön ki. Csalogathatod valami kajával, vagy ilyesmi. Először mindig maradjon a kalitka közelében, ez biztonságot nyújt neki. Ablak, ajtó bezárva! Nehogy ez is elrepüljön. A fűzfaágnak szerintem jó a vastagsága, legfeljebb, ha nagyon szétrágja, kicseréled.
2011. aug. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Értem!

És magától fog visszarepülni, vagy állítsam rá az ujjamra és én rakjam be?

2011. aug. 16. 19:04
 7/16 anonim ***** válasza:
Mindkettőt lehet.
2011. aug. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha először nem nagyon akar kijönni, az ujjadon ültetve is kiveheted,csak legyen a kalitka közelében. Persze lehet, hogy visszaröppen...csak türelem. A kíváncsiság majd kihozza :)
2011. aug. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ok!

Köszi a választ! :)

De azért tippek meg jöhetnek! :)

Gyümölcsöket szeretik?

Mert azt olvastam, hogy almát, barackot, szilvát, meg még sok mindent lehet adni nekik! Ezeket szeretik?

2011. aug. 16. 19:30
 10/16 anonim ***** válasza:
Igen, szeretik a gyümölcsöket, de változó, melyik ízlik nekik, van amelyikhez az egyik hozzá sem nyúl, a másik meg imádja. Ki kell kísérletezni. Fontos, hogy a csonthéjas gyümiket (barack, szilva, cseresznye stb) magozd ki, mert a mag ciánt tartalmaz, ha megrágja, gond lehet.
2011. aug. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!