Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Repked az utcánkban egy zöld...

Repked az utcánkban egy zöld nimfa papagáj lassan már egy hete. Szerintünk nagyon nem jut kajához se. Hogyan lehetne befogni?

Figyelt kérdés
Sokszor ücsörög a házunk előtti villanydróton, és rikácsol. Próbáltuk már csalogatni, de nem reagál. Ahoz, hogy észrevegye a kaját a kezünkben, túl magasan van. Hogy lehetne befogni?
2011. aug. 16. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is vegyél neki, vagy elég ha készítesz egy egyszerű ketrecet, röpdét...

Azt helyezd ki a erkélyetekre, ha nincs akkor az ablakba, és rakj bee neki magkeveréket!

Előbb utóbb észre fogja venni, hogy ott vmi kaja van ésfog enni belőle, mivel éhes! ha már láttad csipegetni, vagy ha már sokat van eőttetek, akkor lesd meg hogy mikor száll be a ketrecbe, és amikor bemegy, egy óvatlan pillanatban ugorj ki az erkélyre és csukd ráaz ajtót.. először biztos meg fog ilyedni, de legalább meglesz a papagáj (ha minden jól megy)... Bocsi, de csak ez jutott eszembe.. de még jobb a kitámasztós ketrec, aminek az ajtaját kitámasztod egy bottal, amihez egy cérna van kötve! ha belemegy ennia ketrecbe, megrántod a zsinórt, cérnát és az ajtó lecsapódik, mivel kirántottad alóla a botot! :)

2011. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés,de az én egyik nimfámat is befogták,de ő meffelelő magasságban volt és arra készülni kell hogy kesztyű vagy valami legyen rajtad mert az enyém szétcsípte a kezét az illetőnek aki befogta.

Ha kajára nem reagál szerintem próbáld meg madárhangokkal odacsalogatni ők reagálnak mindenre,mondjuk nimfás hangot gépedre tölt le hátha arra + kaja és gyorsnak kell lennetek.

2011. aug. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

18:37 megfelelő akart lenni.

Amit az első válaszoló írt az is jónak tűnik.Aztán majd írj hogy sikerült-e befogni.

2011. aug. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, igen, szerintem is írd majd, ha sikerült befogni...

Csa ügyesen, mert ha egyszer megijeszted, akkor sokkal óvatosabb lesz, és nehezebb lesz befogni!

2011. aug. 16. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha megvan, akkor tegyél már képet arról a zöld nimfáról! :D
2011. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Zöld?? Zöld nimfa nem létezik.

Vegyél egy nagy kalitkát és tegyél bele kaját majd tedd ki egy jól látható helyre. És egy tányérba a kalitka tetejére is tegyél egy kevés magot mert ezt előbb meglátja mint az etetőben lévőt.

2011. aug. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Na akkor nem nimfa, hanem szerintem ilyen

[link]

2011. aug. 16. 21:59
 8/14 anonim ***** válasza:
Mi egy nagy kosárral fogtunk be papagájt, a szájával lefelé letettük, kitámasztottuk bottal, arra zsineget kötöttünk. Tálkában tettünk magot alá. Így már csak lesben kell állni és figyelni. Ha az első válaszoló tanácsát követed, akkor is madzaggal húzd be az ajtót, ha beröppent, legalább addig, amíg odafutsz és rácsukod rendesen! Hidd el, ő gyorsabb lesz nálad ha csak úgy odafutnál, de ez megzavarja, azt hiszi, már rendesen be van zárva...
2011. aug. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Előző voltam, most látom, írta az első is a madzagot... Bocs, már fáradt vagyok :)
2011. aug. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Igen én is írtam ezt, semmi baj!

Amúgy nem nimfa hanem hullámos papagáj az, ami repked előttetek!

2011. aug. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!