Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fiatal tojó hullámos papagájna...

Fiatal tojó hullámos papagájnak lehet adni homokfürdőt vagy rendes vízes fürdőt?

Figyelt kérdés

A papagájomat tegnap délután először kiengedtem a szobámba... Felrepült a szekrény tetejére és nézelődött... Fél óra múlva eléraktam az ujjam, rárepült és lehoztam az ágyamra! Ekkor szerette meg a simogatást... Eddig szerintem kicsit félt még az ujjamtól! Nah de arra gondoltam, hogy adni kéne neki egy nagyobb tálba neki vizet! Gondoltam itt megkérdezem azért:


Nem fázhat meg a vízben, ha fürdik? Homokfürdőt lehet adni neki?


2011. aug. 19. 10:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egek. Már miért ne kaphatna? Gondolom nem fagyasztóban tartod, akkor nem fog belefagyni a tálba.
2011. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

:D nem úgy értem!

Hanem úgy hogy ha kijön a fürdőből nem fázhat meg? Mert az erkélyünkön tartom! Mert most is fúj a szél...

Vagy a madaraknak a zsírréteg miatt nem vizesedik be a tolluk?

Na mind1 akkor máris adok neki, és nem viszem ki az erkélyre ma... Itt lesz bent...

És a homokfürdő? Azt is lehet?

2011. aug. 19. 10:26
 3/17 anonim ***** válasza:

Úgy lenne amúgy az egészséges, ha homok lenne állandóan a kalitka alján. Lehet kapni egy kilót kb 200 Ft-ért a Rossmanntól kezdve a legutolsó és legkisebb állatkereskedésig bárhol. Az emésztésüknek jót tesz, higiénikusabb, könnyebb takarítanod és nem utolsó sorban imádják.


Ezen felül szoktam nekik adni nyáron medencét, és ők eldöntik, akarnak-e fürdeni (leginkább igen.). Csak arra ügyelj, hogy a lábukat ne lepje el a mélysége, mert akkor nem mennek bele. Azt figyeltem meg, hogy csak akkor fürdenek, ha az ujjuk felé ér kicsivel a víz, akkor belehemperegnek. De ha többet teszek, h kényelmesebb legyen nekik, akkor csak isznak belőle.

2011. aug. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Értem, köszi!

További tippek, tanácsok? =)

2011. aug. 19. 14:00
 5/17 anonim ***** válasza:
Mármint a fürdővel kapcsolatban (nincs), vagy a tartással kapcsolatban (annyi van szerintem mindenkinek, hogy el sem lehet kezdeni)?:)
2011. aug. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én hullámosom imád fürdeni. Akár egy műanyag tálban adok neki vizet akár a csap alá viszem élvezettel fürdik mindig.

Ha fürdenek és kint fúj a szél akkor várd meg amíg megszáradnak és csak utána tedd ki őket mert hamar megfáznak.

2011. aug. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Az enyém sajna nem fürdik a kalitkában...

A szobában pedig csak a szekrény tetején ül, ha megpróbálom oda rakni az ujjam, hogy szálljon rá, akkor tesz egy kört a szobában és visszarepül a szekrényre! Az a baj, hogy kalitkán kívül még fél tőlem... De a kalitkában meg teljesen szelíd... A kezemből eszik, ujjaimon ugrál, hintázik a hintáján, nem fél tőlem...

De amikor kiengedem, egyből felmegy a szekrényre! :S

Ja és a kalitkában próbáltam a vízbe rakni, de azonnal kirepül belőle, és felül a kezemre avgy az ülőkéjére!

2011. aug. 19. 19:49
 8/17 A kérdező kommentje:

Ja és a tartással kapcsolatban is írhattok!

(Ma próbáltam szilvát adni neki, bele sem kóstol)

2011. aug. 19. 19:49
 9/17 anonim ***** válasza:

Semmiképp se te tedd bele, mert csak megutálja. Rakj be neki tálkában vizet, vagy vegyél madármedencét (kalitkára kívülről csatolható), és hagyd úgy sokáig. Oda fogja hajtani a kíváncsisága:)

A szilva nem a legnépszerűbb papagájcsemege, illetve én még nem hallottam olyan madárról, aki szerette volna:) A sablonosabb alma-répa-uborka(az enyémeknek ez a kedvenc) kombi jobban bejön nekik. Amit az enyémek még szeretnek, az a körte, saláta, pitypang-levél, tyúkhúr, fűzfaág.. De papagájfüggő amúgy, az egyikük nem hajlandó megenni a répát, a másik meg a körtét kerüli ki. Ki kell tapasztalni.


Én amúgy nyaranta szoktam olyant csinálni, hogy veszek egy nagy átmérőjű virágalátétet, megtöltöm földdel, és fűmagot, és kölest vetek bele. Másfél hét alatt dús zöld lesz az alátétben, és azt teszem a kalitkába. Imádnak a füves földön rohangálni, pláne, ha a füvet előtte meglocsolom, és még vizes.


Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2011. aug. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
"Semmiképp se tedd bele a papagájt erőszakkal.." akart lenni, hogy értelme is legyen a mondatnak.
2011. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!