Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért veszekednek folyton a...

Miért veszekednek folyton a zebrapintyeim?

Figyelt kérdés
Van egy pár zebrapintyem és nyáron leköltöttek és amikor már a tojásokon ültek, akkor fordult elő velük először, hogy egymásnak estek! Azóta szinte mindig kergetik, csípkedik egymást két fióka kirepült már, de mellettük is ugyanúgy veszekednek. Visítanak, egymás csőrét csípdesik.. Nem tudom miért csinálják..
2011. aug. 29. 13:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy csak vakargatják egymást? Vagy simán kivehető, hogy csipkedik egymást és veszekednek? Amúgy enyémek is szoktak ritkán, de aztán lecsillapodnak! Figyelj rájuk, és engedd ki őket a szobába gyakran, hogy repülhessenek!
2011. aug. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Írtam volna, hogy nem harmonizáló pár, de ha felnevelték a fiókát, akkor nem erről van szó.
2011. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem, ezek nem vakaródnak!! Szoktak csinálni olyat is, mikor még nem volt se tojás se fióka, hogy egymást tisztogatták. Szabályosan egymásnak esnek! Meg kergeti néha a tojó a hímet, néha fordítva. Mintha el akarná kergetni vagy nem tudom.
2011. aug. 29. 14:18
 4/9 anonim ***** válasza:
A szobába ki szoktad őket engedni?
2011. aug. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nemigazán..
2011. aug. 29. 20:56
 6/9 anonim ***** válasza:

Pedig kéne! Naponta egyszer legalább, de ha ez nem megy, akkor legalább heti 2x 3x engedd ki őket! Muszály nekik egy kicsit repülni!

Persze ablak ajtó csukva, függönyök behúzva, tükrök eltakarvastb stb!

2011. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ma megvolt nekik az első! Kicsit lefáradtak :)
2011. aug. 30. 12:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Az a jó, legalább nyugodtabbak lesznek! Maguktól visszamentek a kalitkába vagy neked kellett őket megfogni? :D
2011. aug. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát inkább komoly küzdelmek árán (ez leginkább a hímre vonatkozik) sikerült visszavarázsolnom őket a kalitkába. Ugye nehezen tudtam megfogni, de csak összejött :D
2011. szept. 6. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!