Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájomnak...

A hullámos papagájomnak kitépődtek a fark tollai miközben tenni akartam ám egy másik kalitkába! Ez mennyire ártott neki? Vissza fog majd nőni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 31. 17:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Ne aggódj! Természetesen vissza fog nőni a tolla csak idő kérdése:)
2011. aug. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Visszanő neki, de addig gondok lehetnek az egyensúlyával.. Majd figyelj rá.


(Hogyan lehet kitépni a farktollakat?? Ahhoz nagy erő kell..:/ *költői kérdés* )

2011. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
61%
Először csak a tollai hullanak, aztán a végtagjai, és végül az egész papagáj szét fog hullani. sorry :(
2011. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
:D
2011. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Legalábbis repülés közben nem fogja tudni irányítani magát normálisanxD
2011. dec. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tollai vissza fognak nőni, de a bizalmára ne nagyon számíts.
2016. aug. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Patrik1003 válasza:
Hello, nekem pont ugyanez történt ma, faroktoll kitépődött miközben megfogtam őket természetesen nem szándékosan huztam ki nekik, meg is lepődtem, hogy ennyitől kiszakadt.Vettem uj kalitkát nekik oda tettem őket át. Nekem muszáj megfogni őket, mert nem érek rá órákig könyörögni nekik hogy fáradjanak át. A tojót könnyebben sikerült, őt raktam át először, neki egykét tolla pottyant csak ki közbe miközben repdesett, csapdosott. Viszont utána jött a hím. Na az amilyen ribilliót csapott. Repdesett össze vissza, alig tudtam megfogni. Egyszer megfogtam de sajnos a faroktollainal sikeredett es csipett is, mire elengedtem a régi kalitba vissza. Utána másodszorra sikerült ugy megfognom, hogy átrakjam, de sajnos ismét a faroktollai bánták. Ugyhogy igy mire sikeredett átküzdenem az új kalitba a hímet is, nem maradt sajnos egy farktolla sem. Nagyon sajnáltam, remélem nem lesz baja. :-(( Nehezen szeliditem őket, na ez meg gondolom rátett mégegy lapáttal, hogy utáljon most a hím a farktollak miatt :-(( A fejénél nyakánál meg nem mertem megfogni őket, mert félek, hogy tul megszoritom őket es bajuk lesz. (Hallottam olyan storyt, hogy allatbörzén szarul fogták meg a kis hullámosokat, nyakuknál fogva, s mire hazavitték elpusztult)Őszintén nem gondoltam volna, hogy ilyen gyenge farktolla van a hullámos papagájnak, hogy egy kis viaskodástol kihuzodik neki ilyen hamar. Vagy lehet, hogy egyébként is vedlette volna? Nem tudom, de tényleg remélem, hogy ez nem olyan nagy trauma neki :-(
2017. nov. 3. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!