Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csinájunk a verebekkel?

Mit csinájunk a verebekkel?

Figyelt kérdés

Megeszik a tyúkjaink eledelét. Tettünk oda ilyen ijesztőt a tál fölé, de akkor meg a tyúkok sem mernek enni, félnek tőle. Madárijesztőre is gondoltam, de a szomszédban az övén rajta ülnek a madarak, nem valami hatásos.

Most kinnt van a kajájuk. Volt már bennt az ólban is, de oda is bemennek a kis köcsögök. 10 kiló táp megy hetente el kb 14 tyúkra így... :-S

Mit tehetnék?


2011. szept. 10. 07:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Macska, vagy kis testű kutya hamar leszoktatja őket, hogy leszálljanak, és megdézsmálják a tápot, a tyúkokat meg nem zavarják.

Ha csirkeólban, baromfi udvarban vannak tartva, akkor vékony madárhálót feszítsetek ki a kerítés tetején, legfeljebb meghajolva tudtok bemenni, de a verebek nem jutnak be rajta.

2011. szept. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam a hálóra, de oldalt még bejönnek a kerítésen át. Annyi piciluku hálóra most nincs pénzünk.
2011. szept. 10. 07:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Krumpliszsák is jó.
2011. szept. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutya nem annyira hatásos mint a macska mert a macskának eszébe sem jutna a tyúknak nekimenni de a kutya nálunk is megevett egy pár tyúkot pedig már hozzájuk volt szokva. De, viszont a macska meg kiszámíthatatlan hogy éppen most van-e kedve otthon lenni vagy nem. =(
2011. szept. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutya nálunk is levadászta a kacsát, viszont az itatójából rendszeresen isznak a verebek, rájuk sem bagózik :P
2011. szept. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Etesd máshol a tyúkjaid!

2. Na ne röhögtess már, hogy sajnálod a verebektől azt a kevés kaját? Azért már ne legyél ennyire zsugori!

3. Állj mellettük, amíg esznek! Ha meglátnak, tuti elmenekülnek!

2011. szept. 27. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk rengeteg a veréb. Van egy foxi keverékem aki folyamatosan pattog mint a Gumilabda. Apukám azért hozta, hogy megfogja a verebeket..Egy páran ölik őket tehát én már 4 veréb életét mentettem meg.Mindet a kutya szájából. Nos hozzánk is bejönnek az ólba és megeszik a kaját.De ez minket csöppet sem zavar. :)
2011. szept. 27. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!